Murat Gülderen 5 bin TL'nin altındaki en güçlü telefonlar
HABERİ PAYLAŞ

5 bin TL'nin altındaki en güçlü telefonlar

Küresel çapta devam eden çip krizi ve yeni nesil kameraların, işlemcilerin, yapay zekalı donanımların, bataryaların yüksek maliyeti ile dalgalı bir seyir izleyen döviz kuru, telefon fiyatlarını hızla artırmaya devam ediyor. Öyle ki katlanma özelliği olmayan bazı Android telefonlar bile 25 bin liranın üzerinde fiyatlarla satışa sunulmaya başlandı. Bu durum satış grafiğini düşürdüğü gibi bütçesi kısıtlı vatandaşların alabileceği cihaz seçeneklerini de iyice daralttı.

5 bin TLnin altındaki en güçlü telefonlar

ŞUNLARA DİKKAT

Bu zorlu süreçte her bir telefon markasının çok fazla model üretmeye başlaması da aynı zamanda rekabetin ne kadar yoğunlaştığını gözler önüne seriyor. Bu kadar model arasından hem cebinize uygun olan, hem de her anlamda başarılı performans gösteren 5 bin TL’nin altındaki en iyi telefonları sizler için araştırdık.

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta Türkiye garantili olmaları, kameralar ile bataryaların gücü, en az 64GB bellek kapasitesi ve ve RAM’dir. Özellikle internet, oyun ve sosyal medya uygulamalarının çalışmasını RAM sağlıyor. Bunun da en az 4GB olmasında fayda var.

GÜNLÜK DEĞİŞİM

Bu listeyi Türkiye’nin en kapsamlı alışveriş sitelerinden derleyerek gerçekleştirdik ancak bu platformlar, güne özel kampanyalarla fiyatlar üzerinde her gün oynama yapabiliyorlar. O nedenle almaya karar verdiğiniz bir telefonu en az üç e-ticaret sitesinden kontrol edin. Bir cihaz diğerinde çok daha uygun fiyata bulunabilir. Genel hatlarıyla 5 bin TL ve altındaki telefonlar şu şekilde...

5 bin TLnin altındaki en güçlü telefonlar

PROFESYONEL SİNEMA ÇEKİMİ YAPAN CEP

Türkiye’de de üretim yapan Çin merkezli vivo, sinematik fotoğrafçılık özelliklerine sahip amiral gemi telefonu X80’i tanıttı. Cihazın 32 MP’lik ön kamerasına 50 MP ultra algılama sensörüne sahip ana kamera, 12 MP’lik portre ve 12 MP’lik geniş açı kamerası eşlik ediyor. El titremelerinden kaynaklı bulanıklığı da azaltan cihaz ayrıca ‘AI Video Geliştirme’ özelliğiyle profesyonel düzeyde görsel iyileştirmeler yapabiliyor.

TEKNO TURU

  • Smartpro Bilgisayar Akademisi, ‘Metaverse Uzmanlığı Eğitimi’ne başladı. Eğitim, yazılım, animasyon, oyun geliştirme, AR/VR artırılmış gerçeklik, blockchain ve NFT gibi içeriklerden oluşuyor.
  • Kullanıcılarına kendi belirledikleri zaman ve mekanlarda yapabilecekleri farklı uzunlukta, seviyelerde ve alanlarda antrenman ve video içerikleri sunan mobil platform iyi yaşa., 755 bin dolar yatırım aldı.
  • Harley Davidson’ın elektrikli bisiklet bölümü Serial 1, ilk elektrikli dağ bisikletini tanıttı. İki buçuk saatte 0’dan yüzde 75 doluluğa çıkabilen bisikletin pili, tam şarjla 153 km menzil sunuyor.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder