Futbolun kalbi 433 atıyor

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ronaldo’dan Mbappe’ye, Muhammed Salah’tan Mesut Özil’e, Pogba’dan Pique’ye kadar yüzlerce yıldız futbolcunun takip ettiği Instagram hesabı ‘433’, yaklaşık 24 milyon takipçiye ulaştı. Hesabın Türk yöneticisi Metecan Kanbur, “Paylaşımlarımıza giren bir Türk futbolcunun attığı golü, dünya devlerinin görmesi müthiş bir tanıtım” dedi. Fotoğraf, canlı yayın, video ve anlık hikaye paylaşım platformu Instagram, futbol dünyasında yeni bir devrin kapılarını araladı. Hollanda merkezli ‘433’ adlı şirket, kurduğu 433 Instagram hesabıyla kısa sürede 1 milyonu Türkiye’den olmak üzere, dünya genelinde 24 milyon takipçiye ulaştı. Öyle ki burada yapılan paylaşımlar sayesinde fulbolcuların ve takımların değerleri bile artmaya başladı.

SUNUCUSU TÜRK

Toplam 30 kişinin çalıştığı şirketin yöneticileri ve sunucularından biri ise Türk. Adı Metecan Kanbur. O da Hollanda’da yaşıyor. Ancak dünyada ses getirecek neredeyse tüm maçları takip ediyor ve özel röportajlar yapıp, videolar, antrenman görüntüleri, futbol dünyasının komik ve unutulmaz anlarını hem paylaşıyor hem de sunumlarını yapıyor.

FARKLI YAYINCILIK

Metecan Kanbur, yeni neslin futbol takiplerini artık sosyal medyadan ve 433’ten yaptığını anlattı. Futbolcuların da artık daha çok 433 gibi platformlara röportaj ve görüntü vermeyi istediğini söyleyen Kanbur, dünyaca ünlü pek çok spor adamının kendilerini takip ettiklerini kaydetti. Kanbur, "433, 2013’te kuruldu. Farklı bir yayıncılık yapıyoruz” dedi.

RONALDO’DAN MESUT’A...

433’ü; Cristiano Ronaldo’dan Mbappe’ye, Muhammed Salah’tan Mesut Özil’e, Pogba’dan Pique’ye kadar yüzlerce yıldız futbolcunun, Barcelona, Beyern Münih, Ajax, Roma, PGS gibi pek çok futbol kulübünün, teknik direktörlerin, kulüp başkanlarının ve menajerlerin takip ettiğine dikkat çeken Metecan Kanbur, “Bu nedenle burada yayınladığımız görüntüler, ilgili futbolcuları o gün trend topik yapabiliyor. Bilinirliği ve marka değerleri artıyor. Örneğin görüntülerimize giren bir Türk futbolcunun attığı golü, dünya devlerinin görmesi müthiş

SIRA TÜRKİYE’DE

Şampiyonlar Ligi, Dünya Kupası, Avrupa Kupası, İngiltere Premier Ligi, Bundesliga ve Hollanda gibi pek çok ligi yerinde takip ettiklerini anlatan Metecan Kanbur, ancak Türkiye Ligi ile ilgili henüz yayıncı kuruluşla bir anlaşma sağlanamadığını, görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Kanbur, “Bazı derbiler için özel izinler aldığımız oldu” diye konuştu.

YÖRESEL HESAP PLANI

Türk futbolunu ve futbolcusunu daha iyi tanıtmak için Türkiye’ye de ağırlık vermek istediklerini ifade eden Metecan Kanbur, “Stat içinde görüntü almamıza şu an sadece Türkiye izin vermiyor. Hedefimiz burada uzun vadeli bir anlaşma yapabilmek. Sorunlar çözülürse 3-4 yıl içinde bekli Türkiye’ye özel bir hesap da açabiliriz ” açıklamasında bulundu.

Yazarlarımızdan

23 Eylül 2020, Çarşamba 11:27
23 Eylül 2020, Çarşamba 11:18
23 Eylül 2020, Çarşamba 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder