Murat Gülderen Yerli 5G modemler dünya sahnesinde
HABERİ PAYLAŞ

Yerli 5G modemler dünya sahnesinde

Yerli teknoloji üreticisi General Mobile, Apple, Samsung, Toshiba ve Sony gibi dünya devlerine üretim yapan Tayvan merkezli elektronik tedarikçisi Foxconn ile stratejik işbirliği yaptı. Hedef tüm dünyaya yüksek hız ve geniş kapsama alanı olan modemleri ihraç etmek. Yeni projelerini POSTA’ya anlatan General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, “Stratejik yol haritamız çerçevesinde özellikle 5G genişbant iş biriminde büyüme hedefliyoruz” dedi.

 Yerli 5G modemler dünya sahnesinde

YAZILIM UYUMU

Şu an ağırlıklı olarak 5G ve Wi-Fi 6 çözümlerine odaklandıklarına dikkat çeken Yaman, “Yüksek hız ve geniş kapsama alanı sunan ürünleri donanım ve yazılım uyumu ile geliştirerek kurumsal müşterilerimize sunacağız. Hollanda, Almanya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Sri Lanka ve Vietnam aktif satışı gerçekleştirdiğimiz ülkeler arasında. Bu işbirliği ile ihracatta daha aktif olacağız” diye konuştu.

İHTİYACI SAPTIYORUZ

General Mobile’ın en güncel teknolojileri ulaşılabilir fiyattan sattığını belirten Yaman, şunları söyledi: “Cihazlarımızı tek bir çatı altında dışa bağımlı olmadan yönetiyoruz. Tüketici ihtiyaçlarını ve pazar dinamiklerini anlık takip ederek çevik yaklaşımlarla hızlı karar alıp uyguluyoruz. Ayrıca birçok markanın ulaşmakta zorluk çektiği karışık kanal noktalarına ulaşabiliyoruz.”

SAAT VE ROBOT SÜPÜRGE

Pandeminin etkileriyle 2021’de Türkiye’de akıllı telefon pazarının yüzde 12 daraldığını söyleyen Sebahattin Yaman, şu bilgileri verdi: “Türkiye’de geçen yıl 9.3 milyon telefon satıldı. Biz yüzde 5 pazar payı ile ilk dört markadan biri olduk.

Bu yıl için satışlarımızı yüzde 30 artırmayı ve 600 bin adet cihaz satışına ulaşmayı hedefliyoruz. Bu yıl ürün gamımıza akıllı saati de ekledik. Robot süpürge ve akıllı çocuk saati gibi ürünler üzerinde çalışmalarımızı yürütüyoruz.”

Sıradaki haber yükleniyor...
holder