DP'de büyük kurultay

12 Ocak 2011, Çarşamba 05:00
AA

Demokrat Parti 7 Ocak 1946’da kuruldu, 14 Mayıs 1950’de iktidara geldi.

27 Mayıs 1960’da ise bir askeri cunta tarafından devrildi. 27 Mayıs, Cumhuriyet tarihimize bir kara leke olarak girdi. 12 Mart, 12 Eylül ve 28 Şubat’ta hortlayan bir karanlık leke... Atatürk-Bayar-Menderes-Demirel-Özal çizgisi, milletin milli ve manevi değerleriyle, halkın çıkarlarını ve çağın gereklerini buluşturan bir yol olmuştur. Bu Cumhuriyetimizin aydınlık yüzüdür.

[[HAFTAYA]]

Atatürk, milli mücadeleyi bile “Millet Meclisi”ni toplayarak başlattı, Cumhuriyeti kurdu ve en ileri demokrasiyi hedefledi. Bayar-Menderes-Demirel-Özal, Cumhuriyet değerlerini gözeterek demokrasi ve halka hizmet yolunda yürüdüler...

DYP ve ANAP birleşmesi ile yeniden Demokrat Parti kuruldu. Bu parti gereklidir, çünkü Cumhuriyetin kazanımlarından vazgeçmeden demokratlaşmak ve çağı yakalamak en doğru yoldur.

Önümüzdeki cumartesi günü yapılacak DP Kurultayı bu bakımdan çok önemli.

Yeni Genel Başkan ve yeni GİK bu kurultayla belirlenecek.

Demokrat Parti’nin tarihi köklerine ve temel değerlerine uygun dengeli bir oluşum DP’nin önünü açabilir.

15 OCAK’TA YENİDEN

Demokrat Parti’nin köklü ve yetişkin insanlarla, yetenekli gençlerin el ele verdiği güçlü bir TEŞKİLAT’ı var...

Üye sayısı bir milyonun üstünde... Son genel seçimde aldığı yüzde 5.4 küçümsenecek bir oran değil; kazandığı 160 belediye de...

İşin bir başka olumlu yanı Güneydoğu dahil Türkiye’nin her yerinde teşkilatın olması. Bu da birleştirici yönü için bir ümit ışığı.

Demokrat Parti’nin başarısı, siyasette, ekonomide, toplum hayatında bozulmuş olan dengeleri yerine oturtabilir.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.