'Ben bu aşkın ızdırabını...'

09 Ocak 2014, Perşembe 19:54
AA

“…Bana bu şarkıyı yazdıran,
Bana üç maymun yaptıran,
Beni bu içiren sünger gibi,
Ben bu aşkın ızdırabını…”


Bu sözleri duyduğumda yıl 2007 idi yanlış hatırlamıyorsam ve dumur olmuştum! Zaten fenalarda olan bir insanın suratına suratına çarpan sözleri ve “Bu müziği yapan yerli bir grup mu yahu, vay anasını” dedirten müzikleriyle Peyk’le böyle tanıştım; “Gidin” şarkısıyla. “Gidin” aşağı “Gidin” yukarı derken akabinde bir hayli sıkı fıkı oldum, zira "Suluşaka" albümünü bayağı bir dinledim.

Gidin’den bu kadar bahsetmişken videosunu koymamak olmaz. Buradan buyurun, eminim beni daha iyi anlayacaksınız:

 

 

Şimdi neden Peyk’in ilk albümündeki bu feci damar şarkıdan bahsettim size, çünkü Peyk’in konseri var bu Cumartesi! Ben size söyleyeyim, daha güzel bir Cumartesi etkinliği düşünemiyorum! Çünkü Peyk o kadar iyi bir grup!

Bilmeyenler için Peyk, “piyasa” olmadan taş gibi müzik yapmayı beceren, taş gibi müzik yaparken “piyasa” olmayan bir grup. İki albümleri var, biri 2007’de yayınlanan "Suluşaka", diğeri ise 4 yıl aradan sonra 2011’de çıkardıkları “İçimdeki İz”. Onlar için kısaca bir “rock grubu” diyebiliriz belki ama biraz haksızlık etmiş oluruz, çünkü onların müziğinde bir bakmışsınız reggae tınıları var, bir bakmışsınız blues’un dibine vurmuşsunuz veyahut piyano soloları öyle bir içinize işlemiş ki açmışsınız bi’ büyüğü!

Lafı fazla uzatmadan size konserin detaylarını vereyim:

* Konser Canlıkarga Konserleri kapsamında, Kadıköy’deki Kargart’ta gerçekleşecek. “Kargart da ne ola ki” diyorsanız eğer, şöyle açıklayayım. Kargart, Kadıköy’ün ünlü Barlar Sokağı’ndaki ünlü Karga Bar’ın 4. Katındaki alternatif kültür ve sanat merkezi. Gayet merkezi, gidişi dönüşü gayet kolay.

* Biletleri Karga’dan temin edebilirsiniz, isterseniz önceden, isterseniz kapıda. Bilet fiyatı 20 TL.

* 18 yaş sınırı mevcut.

* Yalnızca 140 bilet satılacak, o sebeple elinizi çabuk tutmanızı öneririm.

* Konser saati 22.00. Kargart diyor ki, “konser başlama saatinde 15-20 dakikalık kaymalar olabilir.”

* Ayrıntılı bilgi için www.kargart.net’i ziyaret edebilirsiniz.

* Dinlemeniz gereken Peyk şarkıları: Gidin, İstanbul, Suluşaka, Ne Oldu Bana, İçimdeki İz.

Saygılarımı sunar, keyifli bir hafta sonu dilerim efendim...

 

Sıradaki haber yükleniyor...