Kanseri dokuz kez yendi, şimdi sıra onuncuda!

12 Ağustos 2016, Cuma 12:30
AA

En sevdiğim yazarlardan biri olan Etgar Keret, "Nimrod Çıldırışları" kitabındaki "Sürpriz Yumurta" hikayesinde şöyle demişti: "Yukarıdan gelen bir terörist saldırısından başka nedir ki kanser?" Bu satırları okuduğumda Neolife Onkoloji Merkezi'ndeydim, canım annem lanet kanserle savaşıyordu ve inanması zor bir tesadüf olarak tarih 4 Şubat'tı. 4 Şubat Dünya Kanser Günü...

"Ağustos ayında nereden gittin şubat ayazlarına" diyecek olursanız, şöyle açıklayayım: Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Yüksek Lisans öğrencisi Gözde Becerikli, ilkokuldan sınıf arkadaşım. Aynı kalemlerin arkasını kemirdik, aynı silgileri kokladık, aynı bahçede ip atladık. Hala da aynı mahallede otururuz. Benim kanserle ilgili kötü anılarımdan katbekat kötülerini yaşıyor Gözde, çünkü kanser illetiyle 10'uncu defadır  mücadele ediyor. Evet ON!

Gözde, 15 milyonda bir görülen yumuşak doku kanseriyle 2006 yılından beri savaşıyor. Bu kanser türü maalesef kemoterapi ve radyoterapiye cevap veremiyor ve Gözde'nin dalak, karaciğer ve midesinde oluşan beş tümörün ameliyatla alınması gerekiyor. Daha önce dokuz ameliyat geçiren Gözde'nin onuncu ameliyatını da atlatmasına yardımcı olmak isterseniz, sizi bu linke davet ediyorum. Burada hem Gözde'yle ilgili bilgiler, hem hastalığıyla hem de tedavi süreciyle ilgili detaylar bulunuyor. Dilerseniz  profesör doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken ameliyat için gereken paraya, küçücük de olsa katkıda bulunabilirsiniz.

Tahmin edersiniz ki Gözde'nin bu "terörist saldırısı"nı defedebilmesi için en küçük destek bile çok önemli. Vaktinizi ayırdığınız, okuduğunuz, hatta belki de destek olmaya karar verip umut yeşerttiğiniz için teşekürler.  

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.