Batman’ın güzel çocukları

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Önceki gün Batman Kitap Fuarı nedeniyle kente gittiğimde beni duygulandıran anlar yaşadım. Valilik tarafından 30 bin öğrenciye 15 TL tutarındaki hediye çekleri dağıtılmış.

Öğrenciler fuarda hangi kitabı isterse onu ücretsiz alabiliyor. Terör örgütü PKK’nın dağa kaçırıp ellerine silah tutuşturduğu Batmanlı çocuklara valilik kitap hediye ediyor. Terörle mücadele böyle olur. Devletin gülen yüzünü gören çocuklar bunu yansıtmayı da biliyorlar.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı yönetimi İstanbul’da ziyaretime geldiğinde onlara Batman’a gidersem kentteki şubeye de uğrayacağıma söz vermiştim. Sözümü tuttum ve valiliğin kitap dağıttığı o öğrencilerin kendilerine sevgi ile yaklaşan o eli boş bırakmadıklarını gördüm.

Vakfın Batman Şubesi yetkilileri, Batmanlı çocukların Barış Pınarı Harekatı’na katılan askerlerimize yazdığı mektuplardan örnekler verdiler.

Harçlığını gönderdi

Bunlardan birisi Beşiri’nin İkiköprü beldesinden 5’inci sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Muhammed Emre Özalp. Emre, Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan askerlere bir mektup ve biriktirdiği 22 TL harçlığını göndermiş.

Emre mektubunda şunları yazmış; “Asker abi Ben Muhammed Emre Özalp, 10 yaşındayım. Beşiri İkiköprü Beldesi’nde yaşıyorum. 5/B Sınıf öğrencisiyim. Babam dedi ki; ben yetim olmayayım diye siz seferi çıkmışsınız.

Öyle deyince ağladım. Çünkü senin çocuğunda yetim olmasın, seni çok seviyorum, çok dua ediyorum. Sana bir şey olmasın çocukların yetim kalmasın.

Asker abi, sana bir şey olursa çok üzülürüm. Bu yüzden hep dua ediyorum. Allah seni korusun asker abi, sana harçlığımı gönderiyorum. Bununla bir çocuk sevindir ki, Allah çocukları yetim bırakmasın.

Çocukları öldüren teröristlere de ki, bizim çocuklarımız vatanını bayrağını çok seviyor. Ne yapsalar da bizi yenemeyecekler, ellerinden öpüyorum asker abi. Lütfen sana bir şey olmasın, Allah seni ve tüm askerlerimizi korusun.”

‘Babamın intikamını alın’

Başka bir mektup da polis memuru 2016 yılında şehit olan Batmanlı Yusuf Erin’in 8 yaşındaki oğlu Cevher Erin’den. Cevher, babası şehit olduktan sonra ön isim olarak babasının adını da almış. Şöyle yazıyor Yusuf Cevher Erin; “Merhaba asker abi Benim adım Yusuf Cevher Erin.

Ben sizi çok seviyorum. Savaşıyorsunuz ülkemizi koruyorsunuz. Annemle size dua ediyoruz. Benim babam polis ama şehit oldu. 3’üncü sınıfa gidiyorum ama siz şehit olmayın. Savaşı kazanın teröristleri bitirin, babamın intikamını alın. Babamın ismi Yusuf Erin.” İşte Batman’da böyle çocuklar yaşıyor.

Bugüne kadar terör örgütü ile mücadelede 182 şehit veren 300’den fazla gazisi olan Batman’da geleceği bu çocuklar kuracak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder