Faili meçhul işlenmiyor sadece üstü örtülüyor

09 Ağustos 2013, Cuma 05:00
AA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik bir açıklama yaptı. “Ergenekoncular tutuklandığından beri Türkiye’de siyasi cinayet yok, faili meçhul yok” dedi. Çelik’in iddiasına göre Ergenekoncular tutuklandığından beri faili meçhul cinayet işlenmiyor ama işlenmiş faili meçhul cinayetlerin üstü itinayla örtülüyor.

Sormak lazım; Başbakan’ın, “Ankara’nın derin dehlizlerinde kaybolmasına izin vermeyeceğiz” dediği Hrant Dink cinayeti aydınlatıldı mı?

Peki insanlara iyilikten başka bir şey yapmayan Trabzon Santa Maria kilisesi Rahibi Santaro’nun öldürülmesinin arkasındaki karanlık güç ortaya çıkarıldı mı?

Peki 34 kişinin öldürüldüğü Uludere katliamı konusunda sorumlular cezalandırıldı mı? BDP’nin “Diyarbakır Sur İlçesi, İç Kale eski cezaevi çevresinde yapılan kazılarda çıkan cesetlerin bütün yönleriyle araştırılması” amacıyla TBMM’ye sundukları meclis araştırma önergesi kimin oylarıyla reddedildi?

CHP’nin faili meçhul cinayetlerle ilgili araştırma komisyonu kurulması isteklerini TBMM’de oylarıyla kim engelledi?

Başbakan’ın bizzat özür dilediği “Dersim Katliamı” ile ilgili araştırma komisyonu kurulması önergesini hangi parti kabul etmedi?

CHP ve BDP’lilerin “Kanlı 1 Mayıs” olarak anılan 1 Mayıs 1977 katliamının araştırılması önergesi TBMM’de kimin oylarıyla reddedildi?

“Hakikatler Komisyonu Kurulması” önergesi, “Kemal Türkler cinayeti” önergesi, “Hakkari-Geçitli’deki katliamı” önergesi, “JİTEM ve Doğu/Güneydoğu bölgesinde yaşanan faili meçhul cinayetler/kayıplar” önergesi, “Faili meçhul cinayetleri araştırma” önergesi, “Öldürülen işadamları cinayetlerini araştırma” önergesi, “Çiller döneminde 1993'te başlayan faili meçhul cinayetleri araştırma” önergesi, Maraş, Çorum, Sivas ve 1 Mayıs katliamlarının araştırılmasıyla ilgili meclis araştırma komisyonu kurulması teklifleri TBMM’de hangi partinin oylarıyla reddedildi?

Elbette AK Parti’nin. Evet Ergenekoncular tutuklandığından beri faili meçhul cinayet işlenmiyor ama faili meçhullerin üstü ustaca örtülüyor.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.