YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bir Konya atasözü der ki; “Bir yerde para varsa, orada FETÖ’cü vardır. Bir yerde bir FETÖ’cü varsa arkada en az üç FETÖ’cü daha vardır. Bir FETÖ’cü bir yerden acilen alınıp yerine birisi atanıyorsa, atanan da FETÖ’cüdür.”

Elbette Konya’da böyle bir atasözü yok, bunu bana FETÖ operasyonlarıyla yakından ilgilenen Konyalı bir üst düzey bürokrat, kentteki durumun vahametini anlatırken söyledi.

Anlatılanlardan, FETÖ’cülerin Konya’da, Pensilvanya kadar rahat olduklarını anladım.

O konuşurken aklımdan, “PensilKonya” kelimesi geçti.

Elbette tüm Konyalıları kast etmiyorum ama kentte yaşanan son gelişmelerin özerinde ciddiyetle durmak gerekiyor. Kastettiğim Fethullahçı Terör Örgütü’nün kriptolu haberleşme sistemi Bylock kullanıcısı olduğu ortaya çıkan Konyaspor’un Başkanı Ahmet Şan’ın serbest bırakılması.

Ahmet Şan’ın evinde işyerinde arama yapılmış, dijital cihazlarına el konulmuştu. Ama sonra ne olduysa serbest bırakıldı.

Bylock konusunu sulandırmaya kalkanlara bakmayın; Yargıtay’ın FETÖ üyeliği için kesin delil olduğu yönünde kararı var. Anayasa Mahkemesi de aynı yönde kararı bulunduğunu hatırlatayım. İşte böyle bir ortamda Bylok’çu Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, gözaltına alınıp sonra nasıl oluyorsa, devreye kimler giriyorsa serbest bırakılıyor.

AKP milletvekili Metin Külünk dahil herkes, “Kim var Ahmet Şan’ın arkasında?” diye soruyor elbette.

Enişte, enişte

Konuyla ilgili Çarşamba günü yazdığım yazıyla ilgili çok sayıda telefon aldım. Her konuşan AKP’li Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i işaret ediyor.

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan’ın eniştesi Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’ten.

Ahmet Şan’ın iş ortağı ise AKP Konya İl Başkanı Musa Arat. FETÖ’nün yargıdaki en önemli adamlarından olan tutuklu Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 1.Daire Başkanı İbrahim Okur’un kardeşi Haşmet Okur, 15 Temmuz darbe girişimine kadar Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri idi.

O güne kadar FETÖ ile ilgili bağlantısı hakkında bir bilgi ortada yokken Haşmet Okur’un darbeden hemen sonra yaş haddinden aniden görevini bırakmasına anlam verememişler.“FETÖ ya da darbe ile ilgili bağlantısı yoksa neden görevinden ayrıldı, acilen görevi bırakması gereken bir durum varsa neden görevden alınmayıp çiçeklerle uğurlandı?” diye soruyorlar.

Konya’da başkalarında da Bylock çıktı ve tutuklananlar oldu.

Peki Ahmet Şan’ın farkı ne?

Kırmızı Bylock listesinde yer alan Saadet Partisi İstanbul İl Yönetici Mustafa Yaman’ın da tutuklu olduğu hatırlatılıyor.

Bakmayın sessizliğe bu mesele öyle kolay kapanmayacak gibi görünüyor.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder