Şeytanın Kara Kutusu

03 Ekim 2018, Çarşamba 05:00
AA

Kötülüğün simgesi Şeytan’ın rengi nedir? Söz konusu Fetullahçı Terör Örgütü olunca tek bir renkten söz etmek mümkün değil. Şeytan kılığındaki FETÖ renkten renge giriyor. Yıllardır bunu gözlemleyip anlatmaya çalışıyorum. FETÖ’nün nasıl şeytani bir örgüt olduğunu kendi arşiv kayıtlarıyla okuyunca tespitlerimizin ne kadar doğru, tehlikenin düşündüğümüzden de büyük ve yakın olduğunu gördüm. FETÖ’nün emniyet mahrem imamlarından birisi, iki SD kartı Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na teslim ederek itirafçı oldu.

“Garson” kod adıyla gizli tanık olan mahrem imamdan elde edilen dokümanlara dayanılarak Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi (KOM) tarafından “FETÖ Emniyet Mahrem Yapılanması” raporu hazırlandı. Raporu okuyunca “İşte Şeytan’ın kara kutusu” dedim. O an bu raporu herkes okumalı diye düşündüm. İşte bugün piyasaya çıkan “Şeytanın Kara Kutusu” (Destek Yayınları) kitabım böyle doğdu. Daha önce kaleme aldığım “Kahraman Hainler” (Destek Yayınları) kitabımla FETÖ’nün TSK içindeki darbeye kalkışan kripto yapılanmasını anlatmaya çalışmıştım. “Şeytanın Kara Kutusu” kitabım ile de emniyet içindeki kripto yapılanmaya ve darbe gecesi oynadığı role değindim.

Strateji ‘Renklendirme’

FETÖ, 17/25 Aralık sürecinde, medyası, bankası, hastanesi, şirketleri, okulu, üniversitesi ile legal olan varlığını, 15 Temmuz sonrası da 40 yıldır çöreklendiği devlet içindeki illegal yapısını kaybetti. 15 Temmuz sonrası varlığı tam olarak bilinmeyen, “örgüt içinde örgüt” olan TSK, MİT ve Emniyet’teki “mahrem yapılanması” da çökertildi. Devletin dışına atılan FETÖ artık taktik değiştirdi. Yeniden ele geçirmek istediği devlete karşı savaşmak için, “renklendirme” stratejisine geçti. Toplumsal alanda legal, illegal tüm örgütlü yapılanmalara sızmaya başladı. Kendi arşiv belgelerine göre FETÖ şimdilerde İlim Yayma Cemiyeti, Milli Görüş, MHP, BBP, CHP, AKP ve SP yanında Nakşi, Kadiri, Halveti, Nur cemaatleri, Erenköy, Çarşamba, İslamoğlu gibi tarikatlara sızıyor, toplumsal örgütlenmelerin içinde, medyayı, gazetecileri, siyasetçileri parmağında oynatıyor.

“Yüzde 30’u Aktrol”

Yalnız onunla yetinmiyor, sosyal medya hesapları ile kamuoyunu yönlendiriyor. Bu durum FETÖ elebaşına şöyle raporlanıyor; “Efendim birim olarak hesaplarımız genelde muhalif olarak sol ve ülkücü hesaplardan oluşmaktadır. Ayrıca Aktrol hesaplarımız genel hesaplarımızın yüzde 30’unu oluşturmaktadır. Bu hesaplarla gündem oluşturulmaya çalışılmaktadır. 15 Temmuz sonrası 220 civarına düşen Twitter hesaplarımız bugün itibariyle 730 olmuştur.” Bu arada Facebook’ta etkin olan solcu, Atatürkçü vb. muhalif gruplarla Twitter üzerinden etkileşime geçildiği bildiriliyor.

Kitapta, FETÖ’nün seçimlerde izlediği stratejileri, algı operasyonlarını, gizlenme ve firar tekniklerini okuyacaksınız. Bu kitabı FETÖ’nün şeytani aklının nasıl çalıştığını topluma anlatmak için kaleme aldım. Artık şifreleri çözüldü; Şeytan’ın kara kutusu açıldı. Onlar için hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.