Terör destekçisi NATO üyeleri

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “Türkiye'nin meşru güvenlik kaygıları bulunuyor. Hiçbir NATO üyesi Türkiye kadar terör saldırısına maruz kalmadı. Türkiye, bu güvenlik endişelerini çözme hakkına sahiptir ancak bunu orantılı ve ölçülü biçimde yapmalılar.”demiş.

Ben, en çok “Hiçbir NATO üyesi Türkiye kadar terör saldırısına maruz kalmadı.” cümlesine takıldım. Cümle çok doğru, peki hangi terör örgütleri Türkiye’ye saldırıyor bir bakalım;

- PKK

- PKK’nın Suriye kanadı PYD-YPG

- FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü)

- DEAŞ

- DHKP-C ve bu örgütlerle işbirliği yapan irili ufaklı diğer terör örgütleri

Teröristi kimler koruyor?

Peki bu örgütleri hangi ülkeler koruyor?

İlk akla gelenler şunlar;

- Amerika Dirleşik Devletleri;FETÖ’yü ülkesinde koruyor, Suriye’de PKK/YPG’ye hem para hem silah desteği veriyor.

- Almanya: PKK,FETÖ ve DHKP-C’yi koruyor

- Fransa: PKK’yı koruyor

- İngiltere: FETÖ’yü koruyor

- Hollanda: FETÖ, PKK’lı ve DHKP-C’lileri koruyor

- Belçika: PKK, DHKP-C ve FETÖ’yü koruyor.

- Yunanistan:FETÖ üyeleri ile FETÖ’cü darbecileri, PKK ve DHKP’cilileri koruyor.

Atatürk’ü hedef yaptılar

Peki “demokrasi, hukuk, özgürlük” deyince mangalda kül bırakmayan ama bir yandan Türkiye’ye saldırı üzerine saldırı düzenleyen terör örgütlerini koruyan ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, Yunanistan gibi ülkeler hangi kuruluşa üye: NATO

Peki NATO’nun amaçlarından birisi, üye ülkelere yönelik bir saldırı olduğunda topyekun karşı koymak değil mi?

İşte Batı’nın da NATO’nun da, Avrupa Birliği için “ikiyüzlülüğü” tam bu noktada ortaya çıkıyor. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg,“Türkiye'nin meşru güvenlik kaygıları bulunuyor” diyor, “Hiçbir NATO üyesi Türkiye kadar terör saldırısına maruz kalmadı.” diyor ama NATO ülkelerine, müttefikimiz Türkiye’ye saldıran terör örgütlerini korumaktan vazgeçin demiyor.

Kendi deyimiyle “Türkiye’nin meşru güvenlik kaygılarının” bizzat NATO üyelerinin tutumundan kaynaklandığını görmüyor. Bırakın Türkiye’nin yanında olmayı, NATO’nun üç ay önce Norveç'te gerçekleştirdiği bir tatbikatta,Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın düşman hedefler olarak tanımlanmadı mı?

Neyse ki, Türkiye, kendisine saldıran terör örgütlerini de, onları maşa olarak kullanan “müttefik” elleri de çok net görüyor.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder