Bu Sibel Can size ne etti?

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 Son günlerde çıkan haberlere atılan tweet’lere hayret ediyorum doğrusu. Bildiğiniz üzere bir ses yarışmasına katılan Mutlu Kaya, kıskanç sevgili kurbanı olmuş ve evinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanmıştı. Uzun süren hayat mücadelesini kazandı çok şükür.

Şimdilerde ise iyileşme dönemine girdi. Hatırlıyorum da, bu vahim olay gerçekleştiğinde, yanına ilk koşanlardan biri, onu keşfeden Sibel Can olmuştu. Bildiğim kadarıyla da desteğini hiç esirgemedi.

Ama annesi Hanım Kaya, dün yaptığı açıklamada Sibel Can’a, yanlarında olmadıkları için sitem etti.

Merak ettiğim konu şu: Bir insanın başına kötü bir şey gelince sonuna kadar o kişinin maddi ve manevi olarak yanında bulunmak şart mıdır? Bu, kanunla belirlenmiş, resmi gazetede yayınlanmış bir karar mıdır? Neden ünlü ve varlıklı insanlardan böyle bir beklenti içine girilir ki? Hem bir insan şöhretli ve zenginse bunu herkesle paylaşmak zorunda mıdır? Paylaşmadığında da günah keçisi mi ilan edilmelidir? Mutlu Kaya’nın, her mikrofon uzatıldığında bir beklenti içerisinde olduğu apaçık belli olan annesinin amacı nedir? O kadar çok soru var ki! Tamam ailenin acısı var, belli ki maddi durumları da iyi değil.

Ama ”Yanımızda olmadı” diye umarsızca eleştirmek haksızlık.

Ya sosyal medya üzerinden Sibel Can’ı hedef alan kesime ne demeli!

Sormadan edemiyorum; bu Sibel Can size ne etti?

Sibel Can’ı ne kadar tanıyorsunuz da böyle atıp tutuyorsunuz!

Artık bu yorumların, eleştirilerin dozu da kaçtı, amacını da aştı! Herkes işine baksın. İyiliği yapan da kötülüğü yapan da Allah katında zaten biliniyor. Kul bilmiş neye yarar ki! 

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder