12 Temmuz haftasına astrolojik bakış: Ne uzak ol ne çok yakın!

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İlişkiler denilince akla Venüs gezegeni gelir. Karşı cinsle ilişkiler denilince Venüs’ün Mars ile kavuşum ve açıları akla gelir. Uyumlu açılarda ilişkilerde olumlu gelişmeler beklenirken, uyumsuz açılarda ilişkilerde pürüzler olasıdır. Venüs ve Mars hafta başından itibaren çok yakın derecelerde ilerleyecekler. Dolayısıyla ilişkilerimize yansımasını hayatımızda görebileceğiz. Bu kavuşum gökyüzünde de belirgin bir şekilde görülecek. İçinden geçmekte olduğumuz günlerde gün batımında gökyüzünün en parlak gezegeni olarak gözüken Venüs, 13 Temmuz akşamı Mars ile adeta sarılırcasına yakın olacak. Astrolojik açıdan ele alırsak, Aslan burcunda gerçekleşecek bu kavuşum, ilişkilerde birbirimize daha sıkı sarılma, yakın olma zamanlarında olduğumuzu göstermekte. Bu ikilinin Kova burcunda gerileyen Satürn ile karşıt açıda olması ise, araya giren mesafe ve ayırıcı hususlarla mücadele etmemiz gerekeceğini göstermekte…

Ego ve güç çekişmeleri

Güneş-Plüton karşıtlığının etkileri de henüz devrede. Dolayısıyla ego ve güç çekişmelerine de açık bir zaman dilimindeyiz. Önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle görüşmeler açısından hafta sonuna kalmasak iyi ederiz, enerji gerginleşiyor. Öte yandan, Ay’ın Venüs-Mars kavuşumunun Satürn ile karşıtlığını tetiklediği 12 Temmuz günü, bir gün öncesi ve bir gün sonrası insan ilişkiler açısından hayli zorlu gözüküyor. Özel ilişkilerde de dikkatli hareket etmemiz, egomuzu törpülememiz isabetli olur. İnatçı çekişmeler olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Yabancılar, turizm, seyahatler

12 Temmuz Pazartesi günü kesinleşen Merkür-Jüpiter arasındaki uyumlu açı, yabancılarla ilişkiler, eğitim konuları, hukuk, yayıncılık gibi alanlarda güzel başarılar elde etme şansımızı artırıyor. Bu bakımdan haftanın ilk yarısını kullanabiliriz. Turizm alanında güzel gelişmeler kaydedebiliriz. İyi kazançlar elde edebiliriz. Eğitsel açıdan da girişim yapmak için bu haftayı değerlendirebiliriz. Pazartesi, Cumartesi ve Pazar günleri eğitim, yayıncılık, seyahatler, iletişimsel konular, anlaşmalar açısından uygun gözükmekte.

Kişisel bakım, alışverişler

Kişisel bakım, estetikle ilgili konular, alışverişler açısından da dikkatli olmak gereken bir zaman dilimindeyiz. Aslında Venüs-Mars kavuşumunun Aslan burcunda olması, estetik açıdan bazı değişiklikler için göz kırparken, bu ikisinin kavuşumunun Satürn ile karşıtlığı, iyice emin olmadan ve doğru kişileri veya yerleri bulmadan bir girişimde bulunmamanın daha isabetli olacağını gösteriyor.

Beklenmedik hava değişimleri

Hava koşullarının hızlı değişim gösterdiği bir dönemden geçiyoruz. Geçtiğimiz haftalarda bunun örneklerini gördük. Bu durum bu hafta da devam edebilir. Tedbirli olmamızda fayda var. Doğal afetler açısından da öyle! Zira Venüs her ne kadar iyicil etkileri olsa da depremlerle ilişkili gözükmekte. Mars ile kavuşumunun etkili olduğu zamanlarda doğal afetlerde artış görülmekte, özellikle de orta ve yüksek ölçekte depremlerde artış ihtimali güçlenmekte.

Maneviyat öne çıkıyor

15 Temmuz Perşembe günü gerçekleşen, Güneş-Neptün üçgeninin haftaya yayılan olumlu etkileri, manevi açıdan, yardımlaşma ile ilgili konularda gelişim sağlamak için güzel bir atmosfer sunuyor. Ruhsal çalışmalar açısından bu haftayı değerlendirebiliriz. Özellikle su kenarı yerlerde çalışmalar açısından değerlendirebiliriz.

Zorlu transitler ve gelişim fırsatları

Zorlu gezegen geçişlerinin etkili olduğu bir dönemdeyiz. Tamamladığımız haftanın olaylarına baktığımızda bunu açıkça görebiliyoruz. Ama bu zorluklar aynı zamanda bizim tekamülümüzde bir nevi sıçrama taşı oluyor. Bizi ileri itiyor. Karşılaştığımız zorluklara çözüm ararken gelişiyoruz, büyüyoruz. Öner Döşer Youtube kanalımda yayınladığımız bir videoda, hayatımızın bazı evrelerinde bizi sorunlarla karşı karşıya bırakan zorlu gezegen transitlerinin etkilerine değiniyorum. Gezegen hareketleri ve yaşantılarımız üzerinde ortaya çıkan olay ve durumların altında yatan sebep-sonuç ilişkisine derin bir bakış açısıyla yaklaşıyorum. Umarım izlersiniz ve istifade edersiniz.

Haftanın günlerine göre bir değerlendirme yaptığımızda;

  • 12 Temmuz Pazartesi İlişkilerde türbülanslara, beklenmedik durum değişikliklerine, kopuş getiren sert etkilere açık olacağız. Haftanın bu ilk gününde finansal konularda sıkıntılar olasıdır. Merkür-Jüpiter üçgeninin olumlu etkisiyle önem verdiğimiz kişilerle görüşmeler, hukuki başvurular, girişimler, eğitim ve iletişim konularıyla değerlendirebiliriz.
  • 13 Temmuz Salı Ay-Merkür arasında uyumlu akış devrede olacak. Venüs-Mars kavuşumunun etkilerinin maksimumda kendini göstereceği bir zaman dilimindeyiz. Dolayısıyla ilişkiler had safhada önem kazanıyor. Sıcakkanlı, dürüst, açık ve net olmamız ilişkilerimizde kazandıracak. Nazik, düşünceli ve dürüst davranmak da çok önemli.
  • 14 Temmuz Çarşamba Sürpriz ve keyifli gelişmelere açık bir gündeyiz. Güneş-Neptün üçgeninin olumlu etkilerinin devrede olduğu gün genelinde manevi açıdan çok güzel bir enerji akışı var. Ruhsal çalışmalar yaparak değerlendirebiliriz. Deniz ve su kenarı yerlerde vakit geçirmek ve suyun güzel enerjisinden istifade etmek de iyi fikir olabilir.
  • 15 Temmuz Perşembe Ruhsal manada güçlü ve güzel bir enerji akışı var. Tam bir şifa alma zamanı. Sosyal yardımlaşma ve destek almak-vermek açısından çok güzel bir zaman dilimindeyiz. Birlik ve beraberliğin, bütünleşmenin önem taşıdığı, en önemli değerlerimize sahip çıkmayı hatırlatan bir gündeyiz. Demokrasi ve Millî Birlik Günü kutlu olsun!
  •  16 Temmuz Cuma Günün ilk yarısında iletişim kurduğumuz kişilerle uzlaşmaya varmak konusunda sorunlar yaşayabiliriz. Günün ikinci yarısı bu bakımdan daha rahat bir enerji akışı içeriyor. Konuşmalar, görüşmeler için akşam saatlerinde daha rahat sonuçlar alabileceğimiz bir zaman diliminde olacağız.
  • 17 Temmuz Cumartesi Özel ilişkilerdeki sıkıntıları dengelemek, telafi etmek açısından günün ilk yarısını kullanabiliriz. Günün ikinci yarısında ise ego ve güç çekişmelerine açık bir zaman diliminde olacağız. Bugünü önemli iş ve başvurular için kullanmazsak iyi ederiz. Otorite figürleriyle görüşmelerde sıkıntılar çıkabilir.
  • 18 Temmuz Pazar Güç ve otorite çekişmelerinin devrede olduğu, zorlu bir gündeyiz. Beklenmedik durum değişikliklerine açık olabiliriz. Bugün şartları fazla zorlamazsak iyi ederiz. Zira Güneş-Plüton karşıtlığının etkileri maksimumda devrede olacak. Bir de böbürlenmekten, karşı tarafa güç ve gövde gösterisi yapmaktan kaçınmalıyız.

Yazarlarımızdan

22 Eylül 2021, Çarşamba 07:01
22 Eylül 2021, Çarşamba 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder