200 yıl sürecek yeni bir döngüye giriyoruz!

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

21 Aralık 2020 Pazar akşamı 21:20’de Jüpiter ve Satürn gezegenlerinin Kova burcundaki kavuşumuyla birlikte yaklaşık 200 yıl (199) sürecek yeni bir hava elementi döngüsünün 20 yıllık ilk ayağına giriyoruz ve ben bunu “Büyük Veri Çağı” olarak tanımlamayı tercih ediyorum. Büyük hacimli verilerin, iş problemlerini çözmemizde yaratacağı faydanın artacağı bir zaman dilimine olacağız. “Büyük Veri” başlığı altındaki gelişmelerle ile birlikte dünyada gerçekleşmekte olan büyük dönüşümün daha da hızlanacağı bir zamana giriyoruz!  

Kova Çağı'na henüz girmiyoruz!

Ama astrolojik Kova Çağına girmiyoruz, bir müddettir etrafta dolaşan bu bilgi doğru değil. Girdiğimiz yeni bir çağ, yeni bir dönem olabilir, fakat astrolojik Kova Çağı’nın başlamasına daha birkaç yüzyıl var. İnsanlık ailesi olarak devasa bir değişimin eşiğindeyiz. Bilim, teknoloji, veri işleme ve eğitim alanlarındaki gelişmeler sayesinde hayatlarımız bugünkünden çok farklı yepyeni bir hal alacak. Jüpiter ve Satürn’ün kavuşumlarının toprak elementi burçlarından hava elementi burçlarına geçişiyle birlikte iletişimin, algının şeklinin değişeceği, entelektüelliği ve zihinselliği öne çıkaran, ilişkileri geliştirme ve iş birliği yapmayı teşvik eden bir döneme giriyoruz! 

Kolektif değerler değişiyor!

Jüpiter ve Satürn gezegenlerinin Kova burcundaki kavuşumuyla beraber kitle hareketlerinin artması dünyanın bir geçiş sürecinde olması ve Yeniçağ insanlığının yavaş yavaş ufuk zamanına gelmesini göreceğiz ve bir entelektüel uyanış yaşayacağız. Kolektif değerlerimiz ve önceliklerimiz değişmeye başlayacak. Jüpiter ve Satürn gezegenlerinin toprak elementi burçlarda son kavuşumun gerçekleştiği Boğa burcuyla temsil edilen maddi birikimler ve statünün sonlarına geldik. Daha ziyade entelektüel, yaratıcı ve sanatsal konulara eğilim artacak. Teknolojinin gelişmesiyle birbirimizle bağ kurma alışkanlıklarımız da değişecek. Kitlesel salgın dönemi aslında bildiğimiz dünyayı değiştirdi, giderek de daha değiştirecek gibi duruyor!

Yeni ekonomi dönemi

Ekonomik ve yönetimsel yapılar sosyalizm benzeri, sosyal adaleti sağlamaya yönelik hale dönüşmeye başlayacak ve bildiğimiz kapitalizmin sonu gelecek! Yeni dünya düzeninin ekonomisi de Jüpiter ve Satürn’ün hava elementi döngüsünün başladığı Kova burcu doğasında eşitlikçi ve insani açıdan gelişkin bir hale bürünecek. Yani ekonominin merkezinde İNSAN olacak! Kapitalizm ve para ekonomisi, üretimin para ile düzenlendiği bir üretim biçimi, yani paranın, üretimi organize edip birincil araç olmasıydı. Şimdi bu değişiyor. Bilgi ve veri ekonomisine dönüşüyoruz! Yani üretimi para sahiplerinin organize etmesi yerine bilgi sahiplerinin organize edeceği, işbirlikçi karar alınacağı, patroncu sistemin artık birlikte karar almak sistemine dönüşeceği bir zaman dilimi! Kapitalizm merkezci ise bu yeni gireceğimiz sistem çok merkezli hale dönüşecek.

Büyük mutasyon

Mutasyon denilince akla gelen şey, bir canlının genomu içindeki DNA ya da RNA diziliminde meydana gelen kalıcı değişmelerdir. Astrolojik açıdan mutasyon ifadesi de geri dönülemez bir değişimi anlatır. Kadim astrologların Büyük Mutasyon olarak ifade ettiği ve 200 yıllık bir sürece girişi anlatan bu ifade ile kastedilen insanoğlunun bakışı, anlayışı ve sosyal yaşantısıdır. Bu başka idari ve ekonomik sistemler olmak üzere hayatımızın her alanında bizi değişime itecek. Değerli meslektaşlarım Roy Gilett, David Cochrane ve Brett Joseph’le birlikte, Astroloji Okulumuzun değerli eğitmenlerinden Burcu Çakır’ın hazırladığı sorular doğrultusunda, hava elementi döngüsünün hayatımıza muhtemel yansımaları hakkında bilgiler verdik. Bu röportajlar Türkçe altyazılı olarak Youtube’da Astroloji Televizyonumuz kanalımızda yer almakta. BÜYÜK MUTASYON başlığı altındaki videolarımızı ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

Dijital dönüşüm zamanı!

Her şey dijitalleşiyor! Dijital pazarlama alanı ve dijital ile ilgili her şey gelişiyor. İş analisti, veri uzmanı, dijital ve teknolojik ağırlıklı işlerle uğraşanlar, dijital dönüşüm danışmanlığı yapanlar bu dönem de avantaj yakalayacak. 21 Aralık itibariyle dijital dönüşüm döngüsünün çok önemli bir aşamasına geçiyoruz ve buna uyum sağlamak çok önemli! Yeni dönemin en değerli kaynağı veri ve aynı zamanda daha çok verinin ve fikrin test edilmesi zamanı bu yani deneyimlenmiş bilgiye ulaşma döneminde olacağız. Yapay zeka hayatımızın önemli bir parçası olacak! 

Kış mevsimine giriş haritası neler söylüyor? 

Eski astrologlar yılın üçer aylık dönemlerini değerlendirmeyi mevsim haritalarına dayanarak yapardı. Ben de aynı şeyi yapacağım. 21 Aralık’ta gireceğimiz kış mevsimine haritasında Covid-19 ve benzeri salgınlar konusunda dikkati elden bırakmamak gerektiğine dair işaretler alıyoruz. Haritada yıl yöneticisi olarak Mars’ın çok güçlü yerleşimi, Covid-19 aşısının uygulamalarının fayda getireceğini anlatıyor olabilir. Mars’ın güçlü yerleşimi, askeri konuların vurgu kazanacağını, askeri gücümüzün hayli iyi olacağını ve TSK’nın başarılı bir profil çizeceğini de göstermekte. Güneş’in 10.ev girişindeki güçlü konumu, ülkemiz yöneticilerinin (Cumhurbaşkanı başta olmak üzere) kendisini güçlü ifade edeceğini, etkin bir dış imaj çizeceğini ve sözünü dinleteceğini göstermekte. Merkür’ün yanık olması, ticaretle uğraşanların zorlanacağını göstermekte. Jüpiter ve Satürn’ün 11.evde kavuşumda olması, Meclis’te değişikliklere ve akabinde önemli kararların çıkmasına, hukuk ve anayasa konularında bazı değişikliklere, Cumhurbaşkanının danışmanlarında değişiklikler olacağına, hazine imkanlarının sınırlı olacağına ya da çok kontrollü gidileceğine işaret ediyor olabilir.  

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

  • Pazartesi yeni girişeceğimiz işleri hazırlamakla ve organize etmekle geçirebiliriz. Saat 21:20’da kesinleşen Jüpiter-Satürn kavuşumu ile büyük bir değişim dönemine merhaba diyoruz!  
  • Salı genelinde ilişkilerden yana şanslı olacağız. Giyim kuşam alışverişleri, hediyeler, kişisel bakımla ilgili konular açısından günün ikinci yarısını değerlendirebiliriz. Önem verdiğimiz kişilerle bir araya gelmek açısından çok uygun bir gün. 
  • Çarşamba boyunca sert ve gergin bir enerji akışı var, farkında olalım! Psikolojisi bozuk kişilerden, agresif ortamlardan, riskli girişimlerden, gereksiz ısrar ve şartları zorlamaktan kaçınmamız gereken bir gün! 
  • Perşembe gününün çoğunluğunda işler yavaş ve sabır isteyen bir şekilde ilerleyebilir. Önemli görüşme ve yazışmalar, talep ve başvurularda iyi neticeler almak ve kolay ilerlemek açısından akşam saatlerini kullanabiliriz. 
  • Cuma boyunca beklenmedik yönde gelişen güzel haberler almaya açığız. Yaratıcı ve yeni fikirleri ortaya koymak açısından harika bir zaman. Teknolojik alışverişler yapmak için bugünü değerlendirebiliriz. 
  • Cumartesi boyunca acele ile yapılan iş ve girişimlerden kaçınmamız yerinde olur. Öfkemizi kontrol etmekte zorlanabileceğimiz bir gün. Önemli görüşmelerimizi bugüne almasak daha iyi ederiz! 
  • Pazar genelinde iletişim rahat akıyor. Evde olsak da önem verdiğimiz kişilerle iletişim kurabiliriz. Bilgi paylaşmak, duyurular yapmak, eğitim ve yayıncılık konusuyla ilgili işler yapmak açısından uygun bir gündeyiz. Değerlendirebiliriz.

Yazarlarımızdan

20 Ocak 2021, Çarşamba 07:00
20 Ocak 2021, Çarşamba 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder