Duygularınızı açıkça ifade edin

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çok hareketli ve biraz da hararetli bir haftaya giriyoruz! Venüs-Mars arasındaki uyumlu açının maksimum etkileriyle haftanın ilk yarısında özel ilişkilerimizde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Ama haftanın ikinci yarısına dikkat etmeliyiz, çünkü Koç burcundaki dolunay ilişkilerde dengesizliklere ve yanlış yerde yüksek oktavlı çıkışlar yapma riskine işaret ediyor! Bu dolunayla birlikte gerçek duygular ortaya çıkmaya hazırlanıyor. Belki de şimdiye kadar duygusal anlamda sizi yaralayan şeyleri veya başkalarına karşı olumlu veya olumsuz duygularınızı açıkça ifade etmenizin vakti gelmiştir! Ne dersiniz? Cesaretinizi toplayın, pozitif ama açık ve kararlı olun! 2 Ekim gecesi ilişkiler gezegeni Venüs Başak burcuna geçiyor ve ilişkilerde kusur arama, en iyisini isteme eğilimiz artıyor. Bir müddettir yerli yerine oturtamadığımız, düzenleyemediğimiz işleri organize etme açısından şansımız artıyor, zira Oğlak burcunda uzun bir müddettir gerilemekte olan Satürn ve Plüton gezegenleri bu hafta direkt harekete dönüyor! Aksamalar düzelmeye, taşlar yerine oturmaya başlıyor!

Özel ilişkilerde şanslı zamanlar

Venüs-Mars arasındaki uyumlu açının etkilerinin devrede olduğu haftanın ilk yarısında özel ilişkilerimiz açısından şansımız yerinde olacak. İlişkilerimizi geliştirebiliriz, yeni adımlar atabiliriz. Bu açıdan Pazartesi ve Salı günleri nispeten daha olumlu gözüküyor. Çarşamba ve Perşembe günlerini de kullanabiliriz, ama Cuma günü ve sonrasına kalmasak isabet ederiz! Ama yine de hafta sonunda olumlu enerji akışı olan Cumartesi akşamı var mesela, imkanımız varsa değerlendirebiliriz.

İş girişimlerinde engellenmeler

Hareket gezegeni Mars’ın geri harekette olduğu günlerdeyiz ve bu hafta Mars’ın engeller gezegeni Satürn ile dik açısı ikinci kez kesinleşecek. Dolayısıyla risk almayı ve hızlı ilerlemeyi istediğimiz iş ve girişimlerimizde engellerle karşılaşma olasılığımız hayli fazla olacak. Ama harekete geçmemiz gerekiyorsa, en azından Çarşamba günü sonrasında, Cumartesi gününe kadarki süreçte bunu yapabiliriz. Çarşamba günü iş ve finans konularında hareket yapmak açısından uygun gözüküyor.

Koç dolunayı neler getiriyor?

2 Ekim Cuma saat 00:05’te Koç burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Koç burcunda gerçekleşen dolunaylarda inisiyatif alma, seçimlerini bireysel olarak yapma ve net bir şekilde ortaya koyma, her zaman olmadığı kadar cesaretli ve kararlı hareket etme, risk alma, hakkını arama eğilimi vurgu kazanır. Birlikte hareket etmekten ziyade, tek başına hareket etme arzusu belirginleşir. Bu durum, bazı zamanlarda işbirliklerinin, ortaklıkların bozulması olarak yansıma bulabilir. Fazla düşünmeden eyleme geçme potansiyeli güçlüdür. Koç açık ve dobra olmakla alakalı burçlardan biridir. Dolunaylar duyguları ve olayları ortaya çıkartır. Koç burcu dolunayları duygu ve düşünceleri açıkça beyan etmeyi, yüzleşmeyi beraberinde getirir. Bu açık beyanlar başkalarına karşı beslediğiniz olumlu veya olumsuz duygularla alakalı olabilir.

Aceleden kaçının

Koç dolunayı civarındaki günlerde gereksiz aceleciliğe kapılabiliriz. Son söyleyeceğimiz sözü baştan söyleyip, bir çuval inciri berbat edebiliriz. Bu tansiyonu yükselten enerji özellikle Cuma ve Cumartesi günlerinde çok etkili olacak. Farkında olursak, sorun yaşamayız. Yangına körükle gidersek, zarar gören yine biz oluruz. Koç burcundaki dolunay ülkemiz astroloji haritasının Mars derecesini de tetikliyor. Dolayısıyla kendi iç ilişkilerimizde de aceleci yargılamalardan, gereksiz agresyondan uzak kalmamız gerektiğini gösteriyor. Açık, net ve kararlı olmak güzel, ama patavatsızca ve düşüncesizce ifadelerden kaçınmak kaydıyla!

Aksamalar düzelmeye başlıyor

Satürn ve Plüton gezegenlerinin Oğlak burcunda direkt harekete geçeceği bir haftadayız. Dolayısıyla haritamızda bu burcun denk düştüğü evin konularında bir müddettir yaşadığımız gecikmeler, engellenmeler bu hafta sonundan itibaren giderek ortadan kalkmaya başlayacaktır. Yani 5 Ekim haftasından itibaren etkilerini görmeye başlayabilirsiniz. Peki hangi konularda taşlar yerine oturmaya, aksamalar düzelmeye başlayacak? Burçlara göre kısa değerlendirmeleri aşağıda görmektesiniz. Yükselen burcunuza göre okumayı tercih ediniz. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Güneş burcunuza göre okuyunuz.

KOÇ: İş, kariyer, üstlerle ilişkiler, toplumsal görev ve sorumluluklar 

BOĞA: Eğitim, yayıncılık, seyahatler, hukuki konular

İKİZLER: Ödemeler, harcamalar, krediler, geri ödemeler, ortaklaşa kazanç, miras 

YENGEÇ: İkili ilişkiler, anlaşmalar, mülakat ve görüşmeler, taşınma 

ASLAN: İş, çalışanlar, evcimen hayvanlar, sağlık 

BAŞAK: Çocuklar, aşk ve ilişkiler, yaratıcı projeler, sanat, hobiler 

TERAZİ: Ev, aile, yerleşimle ilgili konular, özel hayat 

AKREP: Kardeşler, akrabalar, komşular, yer değişiklikleri, eğitim, yayıncılık 

YAY: Para ve kaynaklar, yatırımlar, alışverişler, ticari konular 

OĞLAK: Girişimler, sağlık, fiziksel görünüm, kendini ifade 

KOVA: Sağlık, özel konular, gizli anlaşmalar, içe çekilme ve hazırlanma 

BALIK: Arkadaşlar, sosyal organizasyonlar, iş yatırımları

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi

Pazartesi gününün sabah saatlerini önemli iş ve girişimlerimiz için kullanabiliriz. 10:17-18:33 saatleri arasında girişeceğimiz işler boşlukta ve kararsız kalabilir. Engellerle karşılaşabiliriz. Akşam saatleri sonrasında yapacağımız konuşma ve yazışmalardan iyi netice alabiliriz.

Salı

Salı özel ilişkiler açısından olumlu gözüküyor. Hoş sürprizlerle karşılaşabiliriz. Sistem ve düzen kurmak istediğimiz işlere girişebiliriz. Engeller karşısında sağlam duramayan, cesaret ve özgüven konusunda sıkıntı yaşayan kişilere yardım edebilir, onları yüreklendirebiliriz.

Çarşamba

Çarşamba bazı engellenmelerle karşılaşabiliriz. Ama aklı başında, tecrübe sahibi kişilerden tavsiye ve destek alarak çözüm üretebiliriz. Finansal girişimler, yatırımlar, alışverişler açısından günün ikinci yarısını tercih edebiliriz.

Perşembe

Perşembe günü genelinde pürtelaş bir atmosferde olacağız. Aceleci iş ve girişimlerden kaçınsak iyi ederiz. Akşam saatlerinde duygusal kırılmalara, yaralanmalara açık olacağız; farkında olalım ve sözlerimize dikkat edelim!

Cuma

Cuma günü boyunca dolunayın etkilerini yoğun bir şekilde hissedeceğiz. Abartılı davranışlara, boyumuzu aşan girişimlere açık, dolduruşa gelmeye yatkın olacağımız bir gündeyiz. Müsrifçe harcamalardan kaçınmamızda, bize gerçekte nelerin gerekli olduğunu iyi belirlememizde fayda var.

Cumartesi

Cumartesi gününün ilk yarısında girişeceğimiz işer yavaş ilerleyebilir, bekletilebiliriz. Gün genelinde belirsizlik ve kararsızlık enerjisi hakim. Akşam saatlerinden itibaren rahatlatıcı ve olumlu bir akış, ilişkiler açısından verimli bir zaman dilimi devreye giriyor. Uzlaşma yakalamak istediğimiz işler ve konuşmalar için akşam saatlerini tercih edebiliriz.

Pazar

Pazar günü genelinde beklenmedik ve sürpriz gelişmelere açık olacağız. Verilen sözler tutulmayabilir veya fikir ve karar değişiklikleri olabilir. Bu yüzden neye söz verdiğimiz dikkat edelim. El sıkışmak açısından çok uygun bir günde olmayacağız. Akşam saatlerinden itibaren ise sistem ve düzen kurmak açısından verimli bir zaman dilimine giriyoruz.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder