İletişime geçme zamanı

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İletişim gezegeni Merkür’ün olumlu açılarının ağırlıkta olduğu bir haftaya giriyoruz. Dolayısıyla önemli görüşmeler, yazışmalar, toplantılar açısından önümüzdeki haftayı kullanabiliriz. Astrolojide Merkür ticari konuların da göstergesidir. Bu açıdan baktığımızda, hazır yeniayın ardından Ay da büyüme fazında ilerlerken, ticari konularda harekete geçmek, imzalar atmak, duyurular yapmak, yayınlamak, tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine başlamak veya ağırlık vermek açısından bu haftayı değerlendirebiliriz.

Dış menşeli işler eğitim, yayıncılık işleri

29 Kasım Pazar sabahı Merkür-Jüpiter altmışlığı kesinleşiyor. Cuma gününden başlayarak hafta sonuna kadar uzanan süreç yabancılarla yapılan işler, seyahatler, uluslararası projeler, eğitimle ilgili işler ve faaliyetler, yayıncılık işleri, duyuru ve anonslar, tanıtım ve pazarlamaya yönelik işler açısından değerlendirilebilir.

Hukuki davalar açısından

Mars gerilemesi 14 Kasım’da tamamlandı. Dolayısıyla herhangi bir konuda mücadeleye girişmek açısından daha aktif bir zamandayız. Merkür-Jüpiter altmışlığının da etkili olduğu hafta genelinde hukuki davalar açmak, hukuk konusunda uzman kişilerle görüşmek, belgeler imzalamak, el sıkışmak, belge göndermek ve duyuru yapmak (tebligat vesaire) açısından bu haftayı kullanabiliriz.

27 Kasım civarını kullanın

15 Kasım’da 24 derece Akrep burcunda gerçekleşen yeniay (SÜPERAY) derecesine Merkür’ün kavuşuma yakınlaşacağı 27 Kasım Cuma günü veya kavuşumun kesinleşeceği 28 Kasım Cumartesi günü bu girişimler açısından daha da olumlu gözüküyor.

Hayal gücü ve ilham gerektiren işler

Merkür-Neptün üçgeninin etkili olacağı Pazartesi ve Salı günleri mistik ve ruhsal konular, manevi konular ve yardımlaşma, edebiyat veya ilham isteyen sanatsal konular, hayal gücü gerektiren işlerde yapacağımız girişimler rahatça akabilir.

Başkaları üzerinde güçlü etki bırakmak

27 Kasım Cuma günü Merkür-Plüton altmışlığı kesinleşiyor. Bugünü güçlü hitabet veya ikna becerisi gerektiren işler ve toplantılar için kullanabiliriz. Şartlar elveriyorsa günün ilk yarısını kullanmak daha akıllıca olacaktır. Ticari konularda girişimler, alışverişler, finansal yatırımlar açısından da bugünü kullanabiliriz.

Paradigma değişimi: Manevi değerlere dönüş

Hayaller ve idealler gezegeni Neptün 29 Kasım Pazar sabahı direkt harekete dönmek üzere durağanlaşıyor. Dolayısıyla uzun zamandır hayalini kurduğumuz şeyleri aktif etmek üzere bir sonraki haftadan itibaren harekete geçebiliriz. Tabii ayağı yere basan, gerçekleştirilebilir ideallerden bahsediyoruz. Zira zamanın kalitesi somut, pratik ve gerçekçi adımlar atmayı gerektiriyor. Neptün’ün durağan olacağı Pazar gününü ve takip eden birkaç günü imgeleme çalışmaları yapmak, geleceğe yönelik hayallerimiz üzerine odaklanmak açısından değerlendirebiliriz. Tabii ki sadece kendimiz için değil, kolektif için güzel projeler, herkesin hayrına yapılan işler ve dilekler idealler olmalıdır bunlar.

Mademki bu hafta için İLETİŞİME GEÇME ZAMANI dedik ve Neptün gezegeni direkt harekete dönüyor, o halde bu sadece dış dünya ile değil, evrensel ve manevi olan ile de iletişime geçmek anlamında görülebilir. Manevi değerlerin farkında ve evrensel uyarıcılara açık olmak, ilahi olanın farkındalık ve ilham yoluyla idrak etmek, aracısız bağlantı kurmak denilince aklımıza adeta bir kozmik anten gibi olan Neptün gezegeni gelir. Neptün’ün direkt harekete döndüğü önümüzdeki hafta sonunda dünyevi ve maddi endişelerimizden bir müddet olsun uzaklaşabilir, aslında parçası olduğumuz ilahi olanla bütünleşebiliriz. Ne yazık ki, son birkaç yüzyıldır, daha önceleri evreni canlı bir varlık ve bizi de onun bir parçası olarak gören kadim anlayıştan uzaklaşarak, içinde yaşadığımız dünya ile sıcak bağımızı yitirdik. Günümüz bilimsel paradigmasına göre mekanik olan ölü bir evrende ve dünyada yaşıyoruz ve makinelerde bilinçli deneyime yer olmadığı gibi, niyet, duygu ve ruh da yoktur. İşte, insanı ilahi düzenden kopartan, içinde yaşadığı büyülü dünyasına yabancılaştıran ve artık değişmesi gereken paradigma budur!

Özel ilişkilerde dikkat

Hafta genelinde Venüs-Uranüs karşıtlığının zorlu etkileri de devrede olacak. Bu olumsuz açı, özel ilişkilerde dengesizlik, beklenmedik gelişmeler, kopma ve ayrılık işaretçisi olarak görülür. Baskı ve dayatma altında yürüyen ilişkiler patlak verebilir. Yeni ilişkilere adım atmak açısından uygun zamanlar değildir, zira ilişkinin ne yönde gelişeceğini kestirmek zordur. Bu bakımdan özellikle Cuma günü dikkat çekici bir şekilde zorlu gözüküyor, farkında olalım!

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi

Pazartesi günü geneli toplantılar, konuşma ve yazışmalar açısından uygun gözüküyor. İmzalamak gereken belgeler, el sıkışmak açısından kullanabiliriz. Alışverişler açısından da uygun bir gündeyiz. Ruhsal ve manevi çalışmalar, başkalarına fayda yaratmak ve yardımlaşmak açısından da uygun bir zaman dilimindeyiz. 

Salı

Salı günü 13.44’e kadarki zaman dilimi önemli toplantılar, yazışma ve görüşmeler, alışverişler, yabancılarla ilgili işler, finansal işler ve yatırımlar açısından uygun gözüküyor. 13.44-18.04 saatleri arasında girişeceğimiz işler boşlukta kalabilir, dikkat! Akşam saatleri ve sonrası ise pek çok iş ve girişim için uygun, özel ilişkiler açısından olumlu gözüküyor. 

Çarşamba

Çarşamba günü boyunca hayli aktif bir enerji akışı var. Cesaret ve risk almayı gerektiren işler açısından değerlendirebiliriz. Tabii abartılı olmayan, temkinli risklerden bahsediyoruz. İdari işler, idari ve önemli makamlardaki kişilerle görüşmek açısından uygun bir gündeyiz. Ama aceleci davranışlardan ve yargılamalardan kaçınmalıyız. 

Perşembe

Perşembe günü genelinde sakar, sert ve zorlu bir enerji akışı var. Şartları fazla zorlamasak iyi ederiz. Finansal konular, yatırımlar, alışverişler, başvurular, talepler, görüşmeler açısından pek uygun bir günde değiliz. Engellerle karşılaşabiliriz, yavaşlatılabiliriz. 

Cuma

Cuma günü genelinde sağlam ve kalıcı adımlar atmak açısından uygun bir atmosferde olacağız. Finansal işler, yatırımlar, alışverişler açısından uygun bir gündeyiz. Başkaları üzerinde etki yaratma şansımızın yüksek olduğu bugünü önem verdiğimiz kişilerle konuşma ve yazışmalar açısından değerlendirebiliriz. Özel ilişkilerde ise dikkatli olmak gereken bir zamandayız. Şartları zorlamasak iyi ederiz! 

Cumartesi

Cumartesi günü genelinde dingin ve huzurlu bir enerji akışı var. Sevdiğimiz kişilerle deniz ve su kenarı yerlerde veya doğada güzel vakit geçirebiliriz. Şartlar imkan verdiğince doğa ile baş başa kalabiliriz. Kalabalık olmayan yerlerde yürüyüşler, meditasyon benzeri çalışmaları için çok uygun olan bugünü değerlendirebiliriz. 

Pazar

Pazar günü genelinde olumlu bir enerjin akışı var. Sabah erken saatleri önemli konuşmalar, yazışmalar açısından kullanabiliriz. Yakın yerlere geziler düzenleyebiliriz. Doğada güzel vakitler geçirebiliriz. Akşam saatlerinden itibaren ise iletişim açısından hareketleniyoruz.

Yazarlarımızdan

16 Ocak 2021, Cumartesi 15:01
16 Ocak 2021, Cumartesi 11:41
16 Ocak 2021, Cumartesi 07:40
Sıradaki haber yükleniyor...
holder