Op. Dr. Esra Çelik Şenel Keskin yüz hatlarına sahip olmak oldukça basit
HABERİ PAYLAŞ

Keskin yüz hatlarına sahip olmak oldukça basit

Yüz hatlarını belirginleştirme estetikleri yanaklar, çene, çene çizgisi, dudaklar, burun, alın, göz altı bölgelerini kapsar. Kişinin ihtiyacına göre hem erkekler hem de kadınlar için uygulanan prosedürlerdir.

Yüz oranlarını iyileştirmek, simetri oluşturmak ve hem denge hem de güzellik elde etmek için enjeksiyon teknikleri ve dermal dolgu maddelerinden faydalanılır. Ayrıca cilt sarkması nedeniyle oluşan sorunların ve hacim kayıplarının tedavisinde de uygulanır. Dermal dolgu maddeleri ile ameliyatsız yüz şekillendirme, en popüler kozmetik tedavilerden biridir ve sonuçlar anında görünür olduğu için yüksek hasta memnuniyeti sağlar. Botulinum toksini ve diğer nöromodülatörlerle birlikte kullanıldığında ameliyatsız bir yüz germe sağlanır.

Yanak estetiği

Daha belirgin veya kontörlü yanaklara sahip olmak için dermal dolgu maddeleri kullanılır. Bölgeye hacim ekleyerek yüzü yeniden dengeleyebilir ve ışığı yansıtan, daha köşeli veya kontörlü bir görünüm sağlanabilir. Yaşlanma nedeniyle, orta yüzdeki sarkma veya sönme elmacık kemiklerinin daha az belirgin olması nedeniyle oluşur. Dermal dolgu maddeleri, daha sağlıklı ve dolgun bir görünüm kazandırmak için yaşlanma sürecinde kaybedilen hacmi geri kazandırır.

Çene ve çene çizgisinin tanımlanması

Zayıf veya tanımsız bir çene hattı varsa, hem ön hem de profilden daha estetik bir görünüm sağlamak amacıyla hacim veya çene projeksiyonu eklemek için dermal dolgu maddeleri kullanılır. Eklenen hacim, çene veya çene boyunca daha keskin, açısal veya tanımlanmış bir çene çizgisi oluşturur. Bu, daha yontulmuş veya köşeli bir çene çizgisi isteyen kadınlar ve daha güçlü bir profil isteyen erkekler için popüler bir tedavidir.

Oval bir yüz oluşturmak

Bazı hastalarda çok güçlü masseter kasları vardır (çiğneme için kullanılır), bu da onlara erkeksi görünebilecek aşırı geniş bir çene çizgisi verir. Kas içine botulinum toksini ve diğer nöromodülatörler enjekte edilerek, daha oval veya kalp şekli yüz şekli oluşturmak için alttaki kası gevşeterek çene çizgisini inceltir. Projeksiyon gerektiğinde çene bölgesine dermal dolgu da eklenebilir.

Gıdı ve çene yumuşatma

Yaşla birlikte çene çizgisinde iki şey meydana gelir. Birincisi, cilt elastikiyetini kaybettiğinde ve sarkmaya başladığında, çene çizgisi yumuşar ve belirginliğini kaybeder. İkincisi, yağ kaybı genellikle çene çizgisi boyunca oyuk oluşmasına neden olur. Dermal dolgu maddeleri ile çizgileri doldurmak, kaybolan yerlere hacim kazandırmak, lifting etkisi yaratmak ve gıdının görünümünü kamufle etmek mümkün. Bu işlem aynı zamanda cilt sıkılaştırma tedavisiyle de birleştirilebilir.

Şakak belirginleştirme

Yaşlanmanın en belirgin belirtilerinden biri şakaklardaki hacim kaybıdır. Yüzün en dış bölgesindeki bu oyuklar veya girintiler yüze yaşlı bir görünüm verir. Şakak boşluklarına yağ yastığı atrofisi neden olur, ancak kas, kemik ve yumuşak doku kaybı etkiyi kötüleştirebilir. Hacim kaybı 20'li yaşların ortalarında başlar ancak 40'lı yaşlarda hızlanır; zamanla giderek derinleşir. Dermal dolgu tedavisi daha genç bir yüz şekli için bölgeye hacmi geri kazandırmaya yardımcı olur.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder