Opr. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu

16 Haziran 2022, Perşembe 12:52

Yüz germe için geç kalınır mı?

Evet kalınabilir. Teknik olarak 70’lerde bile yüz germe yapabiliyor olsak da ruhumuzun uyumu için geç kalabiliriz.


Ne demek istiyorum? 

Bu konuda sabaha kadar konuşurum çünkü yıllardır bizzat şahit olduğum hasta hikayelerimde de, akademik ve felsefi olarak değişen ve dönüşen deneyimlerimde de gördüm ki insan hissettiği yaşta! Bu hissettiği yaşta bedeniyle uyumlu olmalı! Mutluluk nedir? diye sorduğumda gerçekten böyle bir cevap geliyor aklıma. Bedenin ve ruhun ahengi. Bu ahenkle mümkünse her yaşta kendinden memnun, aynalarla barışık ve yaşamın ortasında oluyoruz. Bu yüzden bugünkü yazımda yüz germe ameliyatlarının son yıllarda artan bilinçle daha genç yaşlara çekilmesinin ne kadar doğru bir adım olduğunu paylaşmak istiyorum.

Eski kanı 60’lardan önce yüz germeyi düşünmemekti. Ama biz artık yeni bakış açımızla kazandığımız bu iyilik ve güzellik halini gençken deneyimlemeyi, daha uzun süre bu güzelliği ve gençliği kullanabilmeyi savunuyoruz.  O yüzden ne zaman yüz germe yaptırmalıyım dersek; yaşlanma belirtilerinizin iyiden iyiye belirginleştiği, sizi rahatsız edecek hale geldiği, ameliyatsız çözümlerin yetersiz kaldığı zaman yüz germe için ideal zamandır diyebiliriz. Hasta yeni ve genç kazanımını genç yaşında kullansın istiyorum.  Diyelim ki 40’larında bir hasta, boynu ve orta yüzü oldukça sarkmış, yanakları boşalmış, göz kapakları düşmüş…

Yüz germe için 60 yaşını mı bekleyecek?

Tam 20 yıl bu rahatsız olunan durumla kalmaya ne gerek var? Tam tersi 40’larında bu şikayetlerinden kurtularak 20 yılını kendinden daha memnun, mutlu, daha genç ve sağlıklı geçirebilir. 

10 Haziran 2022, Cuma 11:31

Kollajen dolgudaki gizli tehlike!

Kollajen dolgular artık çok trend bir yüz gençleştirme yöntemi. Bu durumda şöyle bir tehlike ortaya çıkıyor… Her yerde çeşitli fiyat skalasında dolgu markaları! Hangisi doğru ve güvenilir peki? Biz bunu nasıl anlarız?

Bu dolguların üreticileri nerede, kim? Bu dolgular hangi ülkelerde hangi sertifikasyonlardan geçmiş? Bu dolgu markasının tüketici için en iyisi olduğunu nasıl anlayacağız? Neyi takip edeceğiz?

Öncelikle bilmediğimiz, bize markası, menşei ve onayları açıklanamayan hiçbir dolguyu cildimize değdirmiyoruz. Bu konuya çok önem veriyorum çünkü her geçen gün daha fazla estetik kazaları ve facialarını duyuyoruz. Estetik uygulamalara karşı artık daha bilinçliyiz. Araştırıyoruz, öğreniyoruz. Bu bilgilere çok önemli birkaç not eklemek istiyorum.

 Kollajen dolgularda marka neden önemli?

Evet önemli çünkü kollajen (hyaluronik asit dolgular) dolgular  yüzümüzün gençleştirilmesinde, restorasyonunda, yaşlanma karşıtı uygulamalar içerisinde çok önemli bir yere sahip ve ben bir plastik cerrah olarak bu önemli yaşlanma karşıtı uygulamayı severek yapıyorum.

Ama her sağlık uygulamasında olduğu gibi bu tip işlemlerin de tıbbi uygulamalar olması nedeniyle, bir doktor tarafından yapılıyor olmasının yanı sıra aynı zamanda kullanılan ürünlerin de güvenilirliği sizin açınızdan ve uygulamanın etkinliği açısından çok önemli.

Benim, duyduğunuz magazin haberlerinden de aşina olduğunuz bazı dikkat edilmesi gereken önemli hususlara değinmek istemem, işte nadir de olsa başınıza gelebilecek ve sonrasında size kâbus yaşatacak senaryolardan olabildiğince kaçınmanızı sağlamak için.

 

27 Mayıs 2022, Cuma 13:18

Yazı kaçırmadan incelmek için acil ne yapabilirim?

Mayısı da bitiriyoruz ve yaz geldi çattı artık. Kışlık kilolarımızı ha verdik ha vereceğiz, spora, diyete başladık derken bir yaza daha formda ve fit girememiş olabilirsiniz. Unutmayın yalnız değilsiniz… Bu panik hepimizin… : )

Bu köprüden önceki son çıkışta estetik plastik dünyasının mucizelerini sizinle paylaşmak boynumun borcu. Hala sıkılaşmak ve incelmek için istekli ama harekete geçemediyseniz size muhteşem önerilerle geliyorum;

Bu yöntemleri en hızlı sonuçlardan en yavaş sonuçlara doğru sayarsak;

Vaser liposuction

Bence yaza hazırlanmanın en hızlı yolu bu işlem. Bölgesel yağları alarak sizi beden beden inceltebiliyoruz ve sizi plajlara fit halinizle gönderiyoruz. Bu işlemden sonra 3-4 hafta verin kendinize yeter. Sonra deniz, kum, güneş hepsi sizin…

Belki tüm beden vaser lipo işlemleri süreçleri açısından biraz daha uzun olabilir ama bölgesel olarak, mesela bel, basen planlandığında sizi yaza hızlıca hazırlayacaktır.

 Trusculpt Id ve Trusculpt Flex

Bölgesel olarak incelmek istediğimiz alanlara bu yeni iki teknolojiyi kullanmak ve beden beden incelmek mümkün, bu teknolojilerden trusculpt Id bölgesel yağlarını tek seansta yüzde 25 inceltirken, trusculpt flex ise kaslarınızı çalıştırarak hem kas belirginliğini artırıyor hem de üzerindeki yağlı dokunun metabolizmasını artırarak yağ yıkımına yardımcı oluyor.