Opr. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu

14 Nisan 2022, Perşembe 16:33

Mükemmel popo nasıl olur?

KİM KARDASHIAN OLMAK YA DA OLMAMAK…

Son yıllarda giderek popülerleşen, özellikle genç kadınların yoğun rağbet gösterdiği popo estetiğiyle ilgili merak edilenleri anlatmak istedim bu hafta size.

Ünlü fenomen Kim Kardasian’ın başını çektiği popo estetiği trendi Hollywood starları arasında yaygınlaştı ve dünyaya yayıldı. Bizde de çok sık yaptığımız uygulamalar arasına girmeyi başardı.

PEKİ GÜZEL POPO NE DEMEK?

Kadın poposu doğurganlığı ve dişiliği sembolize ettiği için, geniş kalçalı bir kadın görmek bilinçaltımızda kadının doğurganlığını ifade ediyor ve bu da bizim beğenimizi kazanarak, evrimsel açıdan üreme güdümüzü besliyor olabilir. Bu işin evrimsel ve psikanalitik alt yapısı olabilir. Ancak modern kadının iri ve geniş kalçalara sahip olma hevesinin evrimsel güdülenmelerimizden çok sosyal medya ve estetik sektörünün giderek büyüyen ve bedenleri şekillendiren payını da unutmamak gerek diye düşünüyorum.

POPO ASLINDA BEL VE BACAKLARIMIZ ARASINDA BİR GEÇİŞ ALANI

Ne demek mi istiyorum, yani popomuz tek başına değil, belimiz ve bacak geçişimizle estetik görünen bir alan. Güzelliği salt poponun büyüklüğüne ve genişliğine indirgerseniz, sonuçta sahip olacağınız Kim Kardasian gibi, sizi takip eden bir yemek masası edasında poponuz olur ki bu estetik durur mu o ayrı konu. Şahsen hiçbir danışanıma ve hastama devasa bir popo önermiyorum.

Kadın bedeni her zaman altını çizdiğim gibi ahenkli geçişlerden oluşmalı, tek bir bölgenin aşırı büyük ve geniş olması, estetik durmayacağı gibi zarafetinizi sizden alabilir de.