Belki de ihtiyacınız olan dolgudur!

06 Aralık 2018, Perşembe 13:18
AA

Her zaman söylüyorum tıp teknolojisi her geçen gün hızla ilerliyor. Peki bu durumda ne oluyor? Sağlık ve estetik sorunlarımıza daha konforlu çözümler buluyoruz.

Harika değil mi?

Eski Mısır’dan bu yana Rinoplasti yani burun estetiği ameliyatı yapıldığını biliyoruz. Ancak artık bazı durumlarda ameliyat tek çözüm yolu değil. Sevindiniz değil mi? Haklısınız…

BURUN DOLGUSU

Hemen merakınızı gidereyim. Bazı durumlarda ameliyatın alternatifi yapılacak Burun Dolgusu. Yani burnumuzun yapısal bozukluklarının düzeltilmesi için burun dolgusu çözüm yollarından birisi.

Ancak durun! Her türlü estetik ve yapısal sorunların tedavisi için maalesef Dolgu çözüm yolu değil.  Öncelikle cerrahınızın yapacağı kontrol sonunda burun dolgusunun bir çözüm yolu olduğuna karar verilmelidir. Eğer hekiminiz “Evet, siz burun dolgusu için ideal bir hastasınız” derse uygulama yapılabilir.

BURUN DOLGUSU HANGİ DURUMLARDA YAPILABİLİR DERSENİZ...

Halk dilinde karga burun denilen durumlarda,

Burun sırtında eğrilik olan durumlarda,

Burundaki ufak şekil bozukluklarında,

Ve burun ucundaki bazı deformitelerde,

Buruna uygulanacak Dolgu sorunlarınızı gidermektedir.

Bu arada bazen burun ameliyatı olmuş hastalara da dolgu uygulaması yapabiliyoruz. Ameliyat sonrası ihtiyaç duyulan düzeltmeler için dolgu iyi bir yöntem.

ÖMRÜ VAR

Dolgu uygulamaları kısa sürede yapılan ve iyileşme ihtiyacı olmayan işlemlerdir. Yani estetik cerrahınıza ayıracağınız 20 dakikalık bir süre bu işlem için yeterlidir. Sonrasında ise hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Tıpkı dudak ya da yüz bölgesine uygulanan dolgu gibi burunda yapılan dolgu işlemleri de belirli bir süre için geçerliliğini koruyor. Memnun kalmanız halinde burun dolgunuzu doktorunuzun önerdiği sürede yenileyebilirsiniz.

Dolgu uygulaması ile estetik sorunların yanında bazı fonksiyonel problemlere de çözüm bulabiliyoruz. Siz de burnunuzda dolgu uygulaması yapılabilir mi diye merak ediyorsanız lütfen konunun ehli bir estetik cerraha görünün derim!

Sağlıklı günler!


www.serdarborabayraktaroglu.com

info@serdarborabayraktaroglu.com


Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.