Burnunuz doğal olursa güzel olur

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Güzel burun nedir?
 
Herkesin, özellikle burun estetiği düşünenlerin aklına gelen en sık soru budur sanırım.
Özellikle beğendikleri burun resimleri ile kapımı çalan hastaları gördükçe bugünkü köşemde güzel bir burun ne demek onu açıklamaya çalışmak istedim.
 

Sorularla devam edelim…
 

Çok küçük bir burun her zaman güzel bir burun anlamına mı gelir?
 
Bu her zaman doğru değil. Ameliyat ile burnumuzu bir miktar küçültüyoruz ama aşırı küçük burun yapmaya çalışmak, yüzünüz küçük değilse, ifadenizde boşluk yaratabilir. Sizi basık yüzlü bir kişiye çevirebilir. O zaman bu durumu düzeltmek çok zor olacaktır.
 
Burun sırtının kavisli olması güzel burun demek midir?
 
Eskiden daha çok yapılan bu burun şekli, plastik cerrah olarak benim tasvip ettiğim bir sonuç değil. Japon animelerindeki gibi sivri uç ve sırtının kavisli olması, güzel ve doğal bir burun ifadesinden uzak bir görünüm verir.
 
Burun ucu aşırı kalkık burun güzel bir burun mudur?
 
Kadın burunları erkek burunlarına göre biraz daha kalkık olmalıdır. Ama dikkat! Aşırı kaldırılmış burunlar ve karşıdan burun deliklerinin fark edilmesi yine zariflikten ve doğallıktan uzak yüz görünümlerine sebep olur.
 
Başkasının burnunun aynısını istemek güzel bir sonuç verir mi?
 
Yukarıda anlattığımız her insanın yüzü ve burnu ayrı bir anatomi ve sonuçtur. Başkasının yüzünde güzel görünen sizin yüzünüzde güzel durmayabilir. Lütfen bunu hiç unutmayın ve bu konuda cerrahınızın sözlerine kulak verin.
 
Burun etnik yapımızı simgeler!
 
Kişinin yeni burnu ailevi ya da etnik karakterini taşımaya devam etmeli. Düşünün, çekik gözlü bir Korelinin burnunun Egeli çakır gözlü birinde olması sahici ve doğal olmayacaktır. Sizi siz yapan doğallığınızdır. Sakın kaybetmeyin!
 
 

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder