Erkekler de meme ameliyatı olur

YAZI BOYUTU

Erkeklerin başı göğüs bölgeleri ile dertte. Araştırmalar yaklaşık her 5 erkekten birinin meme büyümesi sorunu yaşadığını ortaya koyuyor. Evet, gerçekten çok büyük bir oran!

Ancak konuya değinmeden önce bu soruna yol açan temel faktörlere iyice bakmamız gerekiyor. Probleme genellikle hormonal dengesizlik yol açıyor. Yani cinsiyet hormonları olan testosteron ve östrojen üretiminde yaşanan dengesizlik. Tüm erkekler bir miktar kadınlık hormonu diye biline östrojen üretir. Ancak östrojenin meme dokusunun büyümesini engellemesi için erkeklik hormonu olan testosteron seviyelerinin daha yüksek olması gerekir. Eğer, vücutta bu hormon dengesi değişirse, bu bir erkeğin göğüslerinin büyümesine neden olur. Yani testosteron ve östrojen dengesizliği soruna yol açabilir. 


Kilodan uzak durmak

Yine artan hareketsizlik, hızlı ve hazır yemek tüketimi, uyku düzensizliği ve doğadan uzakta yaşanan hayatların armağanı olan kilo problemi de erkeklerin göğüslerinin büyümesine katkı sağlamaktadır. 

Kısacası fazla kilolu olmak vücutta östrojen seviyelerini arttırır ve meme dokusunun büyümesine neden olur. Fazla yağ eşittir meme dokusunun genişlemesi anlamına gelir. 


Kronik hastalıklara dikkat

Erkeklerde göğüs büyümesinin diğer olası nedenleri arasında, çeşitli kronik hastalıklar için alınan ilaçların yan etkileri gösteriliyor. Yine çok fazla alkol içmek, böbrek veya karaciğer hastalıklarına yol açacağından yağ dokusunun genişleyerek memenin büyümesine neden olmaktadır.


Çözüm jinekomasti ameliyatı

Erkeklerde görülen meme dokusunun büyümesi sorunun çaresi ise jinekomasti ameliyatıdır. Görüşeceğiniz bir plastik cerrah size sorununuzun temel nedenlerini muayenehane ve tetkiklerden sonra söyleyecektir. Bu sonuca göre de ameliyat süreci başlatılır.


Erkeksi bir göğüs bölgesi

Cerrahi prosedür gayet konforlu geçmektedir. Yapılan işlemle göğsün daha düz, daha sıkı ve daha erkeksi konturunu elde etmek için aşırı yağ dokusunu alınır. Ameliyat hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak çeşitli tekniklerle yapılabilir.

Ameliyattan sonra, kısa sürede gündelik hayata dönersiniz. İyileşme döneminde ağrı kesici ilaçlar ile konforlu bir süreç geçirirsiniz. Kısacası eğer göğüs bölgenizde aşırı büyüme varsa vakit kaybetmeden bir cerraha görünmenin zamanı gelmiş demektir.

Yazarlarımızdan

23 Şubat 2020, Pazar 10:22
23 Şubat 2020, Pazar 07:00
23 Şubat 2020, Pazar 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...