Opr. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu Estetik uygulamalarda doğru adımlar nasıl olmalı?
HABERİ PAYLAŞ

Estetik uygulamalarda doğru adımlar nasıl olmalı?

Hepimizin estetik uygulamalar ve operasyonlarla ilgili bir fikri var. Ama bunların ne kadarı doğru?

Kliniğime gelen danışanlarımın, hastalarımın ister bir estetik cerrahi işlem, ister ameliyatsız bir uygulama planlarken bu sürecin doğru adımları konusunda bilgilerinin yetersiz olabildiğini görüyorum.

Bu konuyu neden mi önemsiyorum çünkü farkettim ki konsültasyon masasına oturan bir hastam sadece botoksla çözebileceğim bir işlem için ameliyat talebinde bulunuyor ya da estetik ameliyat dışında bir çözümü olmayan bir problem için ameliyatsız seçeneklerde ısrar ediyor.

Hal böyleyken bu işin doğru adımları neler gelin birlikte konuşalım.

Konu bedenimizdeki her alan için örneklendirilebilir tabi ama önce en popüler bölge yüzle başlayalım.

YÜZE YAPILAN UYGULAMALARDA DOĞRU ADIMLAR

20’li yaşlarda bir kişi için yoğun mimiklenmeye bağlı oluşan kırışıklıkların tedavisinde botoks en etkili yöntemdir, sadece kırışıklıkları açmaz aynı zamanda ikincil bir özelliği ile kaşı hafifçe kaldırır.

Bu yöntem sizi otuzlu kırklı yaşlara kadar idare edebilir ama bir noktada göz çevremiz de sarkar ve yerçekimine yenik düşer. İşte o zaman botoks uygulaması hem kırışıklıklarınızı açmada hem de kaşınızı yükseltmede yetersiz kalır, yani artık çözümünüz bir göz çevresi estetiğidir. Kaş askılama gibi…

Başka bir örnek,  yüzümüzdeki hacim kayıplarından kaynaklanan derin çizgilenmelerin tedavisinde kollajen dolgular erken dönemde çok başarılıdır, yüzünüzü restore ederek hem derin çizgilerinizi yok eder hem daha diri, belirgin yüz hatları sizi genç ve dinlenmiş gösterir.

Ama yüzünüzdeki hacim kayıpları ve sarkmalar, derin çizgiler ilerlemişse, bunun çözümü artık sadece tek başına dolgu olamaz. Buradaki çözüm yüz germe - gençleştirme işlemidir.

DOĞRU ZAMANDA DOĞRU İŞLEM HAYATİ!

Doğru zamanda bir ameliyatı tercih etmezseniz gideceğiniz sonuç ya etkisiz bir işlem ya da sizin bana hep korkarak anlattığınız asla olmak istemediğinizi söylediğiniz, şişirilmiş, iri, hareketsiz, maske takmış yüzler.

Estetik işlemlerde başarılı sonuçlar, doğal sonuçlar doğru adımlarla doğru yollardan geçerek mümkün oluyor. Bunun cevabı ise çok belli, erken dönem hafif problemlerde daha küçük işlemler, ilerlemiş ve yoğun problemlerde ise cerrahi işlemler.

Unutmayın doğru zamanda yapılan bir yüz germe sizi yıllarca geri götürerek bu kazandığınız sonucu yıllarca kullanmanızı sağlar.

Ya da empati yaparsanız ben bir plastik cerrahım ve eğer her şey ameliyatsız çözülebiliyorken neden size estetik cerrahi işlemleri durmadan öneriyorum.

Terazinin kefesine ne koyarsanız karşısına onu dengelenmek için aynıyla bir ağırlık koymalıyız.

Yaptığımız işlemlerde doğru adımlar aynı böyle bir terazi gibi, yıllanma süreçlerinizi bir kefeye koyduğumuzda onu çözebilecek güçte bir işlemi de karşısına koymalıyız.

Doğru yollar bizi doğru hedeflere ve sonuçlara götürür, yanlış yollar ise çıkmaza :))

Haftaya görüşmek üzere…

Sağlıkla kalın.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder