Gelinler için düğün öncesinde popüler uygulamalar

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye ve dünyada evlilik törenleri artık ciddi hazırlıklar anlamına geliyor. Sonbahar bu tip organizasyonların sıklıkla yapıldığı bir mevsim. O nedenle konuya bir göz atalım istiyorum.

Düğün öncesi hazırlıklar sadece töreni kapsamıyor. Gelinlerin kendi bakımları için tercih ettikleri uygulamalar da özel önem taşıyor. Hem cerrahi hem cerrahi olmayan uygulamaların sıklıkla gelinler tarafından tercih edildiğini biliyoruz. Ancak, bir çeşit ritüel özeni ve keyfi ile uygulanan bu uygulamalar herkesin ihtiyacına bağlı olarak yapılmalıdır. Abartıya kaçmak doğallığınızı yitirmenize neden olabilir.

İHTİYAÇLARINIZI BELİRLERKEN GERÇEKÇİ OLUN

Örneğin cildiniz çok ince ise yüzdeki minik kırışıklıklar için botoks, dudaklarınız zayıf ise hacmi biraz daha belirginleştiren dolgu, düşük kapaklar için göz kapağı estetiği, meme ve burun estetiği operasyonları tüm dünyada revaçta. Bunları yaptırırken kendi ihtiyaçlarınıza göre dozunda yaptırmanız sizi daha güzel kılacaktır.

Araştırmalar yine düğün öncesinde gelin adaylarının kilo verdiklerinin altını çiziyor. Çok miktarda kilo veren kişilerde oluşan sarkma ve esnemeler konusunda ‘liposuction’ yani yağ aldırma imdada yetişiyor. Bu ve benzeri vücut şekillendirme uygulamalarının artış gösterdiği de bilimsel bir gerçek. Bu sayede; kalça, uyluk ve karın gibi yağ fazlalıklarının olduğu yerlerde uygulama başarılı sonuçlar veriyor.

Ancak bu uygulamanın sonuçlarını keyifle sürmek istiyorsanız yaşam tarzınızda kalıcı değişiklikler yapmanız faydanıza olacaktır. Yani spor ve düzenli beslenme olmazda olmaz.

BÜTÇENİZİ ÖNCEDEN PLANLAYIN

Eğer düğün için estetik amaçlı tedaviler yaptırmak istiyorsanız bu konuda önceden bir bütçe planlaması yapmak işinizi kolaylaştıracaktır. Bu tip ameliyatları emin olmadığınız kişilere ucuza yaptırmak yerine önceden planlayın. Bu tip planlamalarla yapılan tedavilerin hasta ve hekim açısından daha konforlu olduğunu söylemeliyim.

Ancak yapılan tüm tedavilere karşın bazen gelinler kendilerini mutlu hissetmeyebiliyor. Yani estetik cerrahi vücut imajınızı iyileştirirken, sizin psikolojinizi iyileştirmeyebilir. Derinlerdeki duygusal kırılmaları fiziksel sorunları gidererek tedavi edemeyebilirsiniz. O nedenle sorunlarla yüzleşmek yerine dışsal endişeleri gidermek daha basit görünebilir. Kendinizi iyi hissetmiyorsanız önce psikolojik olarak rahatlamanın yollarını aramanız bu konuda destek almanız daha yerinde olacaktır.

DOĞRU CERRAHI SEÇME

Eğer bir estetik operasyon yaptırmak istiyorsanız bunu düğünden yaklaşık 12 ay önce yaptırmanızı öneriyorum. Ameliyat olmayı planladığınız cerrahın ‘iyi’ olduğundan lütfen emin olun. Gerçek referanslarla ilerleyin ve yaptıkları ameliyatların sonuçlarını görün. Ameliyat olmadan önce hazırlık yapın ve işleminizle ilgili tüm soruları sorun. İyi cerrahlar, isteklerinizi anlama ve karar verme aşamasında dürüst ve gerçekçidir. Örneğin, sizi indirimlerle etkilemeye kalkışmazlar.

Son olarak; gelin estetiği hiçbir zaman trend olarak algılanmamalıdır. Herhangi bir tıbbi prosedürde olduğu gibi, dikkatlice düşünülmeli, iyice araştırılmalı ve bilinçli girilmelidir.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder