Yazarlar Mükemmel popo nasıl olur?
HABERİ PAYLAŞ

Mükemmel popo nasıl olur?

KİM KARDASHIAN OLMAK YA DA OLMAMAK…

Son yıllarda giderek popülerleşen, özellikle genç kadınların yoğun rağbet gösterdiği popo estetiğiyle ilgili merak edilenleri anlatmak istedim bu hafta size.

Ünlü fenomen Kim Kardasian’ın başını çektiği popo estetiği trendi Hollywood starları arasında yaygınlaştı ve dünyaya yayıldı. Bizde de çok sık yaptığımız uygulamalar arasına girmeyi başardı.

PEKİ GÜZEL POPO NE DEMEK?

Kadın poposu doğurganlığı ve dişiliği sembolize ettiği için, geniş kalçalı bir kadın görmek bilinçaltımızda kadının doğurganlığını ifade ediyor ve bu da bizim beğenimizi kazanarak, evrimsel açıdan üreme güdümüzü besliyor olabilir. Bu işin evrimsel ve psikanalitik alt yapısı olabilir. Ancak modern kadının iri ve geniş kalçalara sahip olma hevesinin evrimsel güdülenmelerimizden çok sosyal medya ve estetik sektörünün giderek büyüyen ve bedenleri şekillendiren payını da unutmamak gerek diye düşünüyorum.

POPO ASLINDA BEL VE BACAKLARIMIZ ARASINDA BİR GEÇİŞ ALANI

Ne demek mi istiyorum, yani popomuz tek başına değil, belimiz ve bacak geçişimizle estetik görünen bir alan. Güzelliği salt poponun büyüklüğüne ve genişliğine indirgerseniz, sonuçta sahip olacağınız Kim Kardasian gibi, sizi takip eden bir yemek masası edasında poponuz olur ki bu estetik durur mu o ayrı konu. Şahsen hiçbir danışanıma ve hastama devasa bir popo önermiyorum.

Kadın bedeni her zaman altını çizdiğim gibi ahenkli geçişlerden oluşmalı, tek bir bölgenin aşırı büyük ve geniş olması, estetik durmayacağı gibi zarafetinizi sizden alabilir de.

Örneğin ince ve omuz aralığınızda bir popo, hafif kalkık ve bacaklarınızla dengeli devam eden bir alt beden algısı güzel ve zarif olandır.

 

HARİKA POPOLAR İÇİN ESTETİK SEKTÖRÜ NELER VAADEDİYOR?

LİPOSUCTİON

Bel, karın, basen belki popo çevrenizden yağ alınarak poponuz şekillendirilebilir, amacımız belden kalçaya bir kum saati görüntüsüyle devam eden bir popo kavsi oluşturmak.

POPO İMPLANTLARI

Eğer vücudunuzda yeterli yağ yoksa ve poponuz düz bir durumdaysa, popo implantları bu tip durumlarda popo hacmini ve dikliğini arttırıp popo estetiğinde kullanılabilir. Yine yağ alma işlemleriyle kombine edilebilen bu işlemle hem popo hacmi hem bel kavsi daha dengeli estetik bir noktaya taşınabilir.

POPOYA YAĞ ENJEKSİYONU

Vücudunuzdan alınan yağlar (örnek karın bel bölgemizden) popomuzun şekillendirilmesinde kullanılabilir ve böylece daha estetik daha dengeli bir alt beden çevresi sonucuna ulaşabiliriz.

BBL - BRAZİLLİAN BUT LIFT

İşte bu yöntem sosyal medyada gördüğünüz iri ve geniş kalçaların yapıldığı yöntem olarak geçiyor. Bu yöntemde vücudunuzdan yağ alınarak popo aşırı belirginleştiriliyor

Açıkça söylemek gerekirse ben bbl işlemi yapmıyorum, yapmamamın sebebi bu işlemin estetik sonuçlarıyla benim estetik değerlerimin ve güzellik felsefemin uyuşmaması. Kocaman bir poponun kadının zerafetine ve güzelliğine destekten çok gölge düşüreceğine inanıyorum.

BRAZİLLİAN BUT LİFTİN ARDINDAKİ TEHLİKE!

Popoya aşırı yağ verme işleminin bir takım komplikasyonlar ve riskleri de arttırdığı yönünde bilimsel çalışmalar oldukça yaygın. Kolaylıkla ulaşabilirsiniz bu tarz bilimsel çalışmalara.  Şimdiden bazı sağlık otoriteleri ülkelerde BBL işlemini yasaklamaya giden kararlar alması yönünde tavsiye veriyor.

BBL işlemi ve popoya yağ verme işlemleri aslında ayrı işlemler…

Popoya yağ enjeksiyonları; sınırlı hacimler, küçük ve orta deformitelerin gizlenmesi ve popoda orta derece büyüme sağlarken uygulanan yağ dolgusu sadece cilt altı yağ dokusu içerisine veriliyor, böylelikle riskler de minimumda tutuluyor.

BBL’de ise verilen yağ hacimleri çok yüksek  (çünkü popoyu çok büyük yapmaya çalışılıyor) ve sadece cilt altı yağ dokusuna değil altındaki kas doksunun da içine veriliyor! (çünkü başka türlü bu hacimlere ulaşmak mümkün değil)

Ve işte dünyada duyduğumuz üzücü sonuçlar da bu işlemle birlikte artan riskler yüzünden oluyor!

Sonuç olarak kim ne yaptırırsa yaptırsın, hangi ünlü neresini büyütürse büyütsün, bizim sorumluluğumuz kendi gerçekliğimizden ve estetik değerlerimizden kopmamak. Kendimizi objektif olarak görmek, değerlendirmek… Ve önce sağlığımızı beraberinde güzelliğimizi korumak…

En büyük en güzel değildir!

Size en yakışanı bulmak için iki şeye ihtiyacınız var;  aynada kendinize karşı dürüst olmak ve sizi anlayan; estetik kaygısını trendlere kaptırmayan bir estetik plastik cerrah!

Sağlıkla ve güzellikle kalın haftaya yeni bir konuda görüşmek üzere…

Sıradaki haber yükleniyor...
holder