YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Herkesin daha genç ve güzel görünmek için bir planı olabilir. Kimisi sarkan göz kapağı, kimisi kırışan alnı, kimisi de bir kaza sonrası oluşan yara izi için estetik cerrahinin olanaklarından faydalanmak isteyebilir. İşte bu ve benzeri pek çok nedenle estetik cerrahinin popülaritesinin arttığını söyleyebiliriz. 

Plastik cerrahi popüler olmasının yanında her geçen gün ilerliyor. Yeni teknolojiler sayesinde pek çok tedavide ileri seviyeye ulaşıyoruz. Bu gelişmelere bakarak gelecekte neyin popüler olacağını söylemek zor. Çünkü dönemsel olarak tercih edilen tedaviler farklılıklar gösterebiliyor. Ancak kesin olan bir şey varsa bu da plastik cerrahinin yeni gelişmelerle tam gaz yoluna devam edeceğidir. 

Hızla büyüme

Tüm dünyada sağlık alanında tedaviler ilerleyerek gelişiyor. Artan ileri teknikli cihaz ve enjeksiyon tedavileri sonucu daha fazla cerrahi olmayan işlemler tercih edilir hale geldi. Cerrahi olmayan tedavilerin daha uygun bütçelere sahip olması bu durumu tetikliyor. Tüm bu bileşenler plastik cerrahiye olan ilgiyi de arttırıyor.  

Evet artık pek çok insan daha iyi ve sağlıklı görünmek istiyor. Uzmanlığımız bu konuda sayısız fayda ile yaşıtlarınıza göre daha avantajlı konuma sahip olmanızda size yardımcı oluyor. 

Cerrahi olmayan işlemler tercih ediliyor dedik ama yine de her zaman popüler olacak ameliyatlar var. Örneğin tüm dünyada liposuction prosedürleri artarak devam ediyor. Henüz herhangi bir cihaz incelme konusunda liposuction kadar başarılı değil. Obezite ve aşırı kilolu kişi sayısı arttıkça, liposuction’ın gelecekte de incelme alanında en çok başvurulan plastik cerrahi prosedürü olarak kalacağını söyleyebiliriz.

Doğal plastik cerrahi

Şimdi ve gelecekte her zaman doğallık gözde. Dünyada da eğilim plastik cerrahi sonuçlarında hastaların ve cerrahların doğalı tercih ettiği yönünde.  Yine cerrahi olmayan tedaviler de son yıllarda daha popüler hale geldi ve bunun devam etmesi bekleniyor. Hastalar, yüzlerindeki yaşlanmayı durdurmak ve arzu ettikleri vücut formunu elde etmek için bu prosedürleri cerrahi seçenekler ile birleştirmeye ya da tamamen invaziv olmayan seçenekler aramaya devam edecekler.

Sihirli kök hücreler

Kök hücre, özellikle biz plastik cerrahlar için çok önem taşıyor. İnsanın kendi vücudundan alınan kök hücrelerin sağladığı eşsiz faydalar başarılı tedavilere imza atmamızı sağlıyor. Gelecekte kök hücre teknikleri ile doku mühendisliği gayet fütüristtik tedavilere olanak sağlayacak. Mesela kopan bir organın yeniden üretimi gibi konularda kök hücrelerin çığır açması bekleniyor. Bu sayede implant teknikleri de gelişim gösterecek. Meme implantlarında kök hücrelerden oluşturulan rekonstrüksiyon tedavileri kullanılacak. Hatta kök hücrelerin şu anda kullandığımız dolgu maddelerinden daha uzun ömürlü ve sağlıklı olacağını da ön görüyoruz. Oldukça heyecan verici bir durum.

Kendi yağınızı sevin 

Bir diğer gelişim ise kişinin kendi yağını kullanılarak yapacağımız tedavilerde olacak. Hastanın fazla yağ dokusu, vücudunun diğer bölgelerine aktarılabilir ve yeniden üretilebilir. Bunu şu anda da zaten kullanıyoruz. Bu teknik ile göğüs, kalça ve ellerde hacim kaybı yaşanan bölgeleri tedavi ediyoruz. Şu anda sadece vücudunda yeterli miktarda yağ bulunan hastalarda kullanılıyor. İlerleyen süreçte kişinin kendi yağını kullanarak çok sayıda tedaviyi yapabileceğiz.

Yaşlanma süreci yavaşlıyor

Tıbbi çalışmalarla, programlanmış hücre ölümü konusunda da ilerleme kaydediliyor. Diğer çalışılan alan ise kolajen tedavisi ve insanların yaşlı görünmesine neden olan cilt ve yumuşak doku değişiklikleri. Tüm bu değişimleri durdurmak ya da etkisiz hale getirmek için tedaviler geliştiriliyor.

Yağ azaltma

Ayrıca kesi gerektirmeyen bazı radikal yeni yağ azaltma teknikleri var. Mevcut prosedürler, yağ hücrelerini yok edecek ve sorunlu alanların özel olarak tedavisini sağlayacak yağ dondurma ve yağ yakmayı içeriyor.

Kişiye özel tedavi

Kişilerin belirli tedavilere veya ürünlere nasıl farklı tepki verdiklerine dair elimizde çok sayıda bilgi var. Gelecekte, bireysel kozmetik tedaviler, mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için belirli hasta profilleri ile özelleştirilebilir. Bu da kişiye özel tedavi seçenekleri anlamına geliyor.

Kısacası estetik cerrahinin geleceği büyüleyici ve heyecan verici.

İyi seneler.

Yazarlarımızdan

27 Ocak 2021, Çarşamba 11:02
27 Ocak 2021, Çarşamba 07:00
27 Ocak 2021, Çarşamba 07:00
27 Ocak 2021, Çarşamba 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder