Pink Freud

01 Aralık 2018, Cumartesi 08:30

Nispet evlilikler haftası

Bu hafta gündemimizde iki ‘nispet evlilik’ vardı. Birinin bitişi, diğerinin başlangıcı. Acun ve Şeyma’nın şok boşanması bizi evliliğin taraflarından daha çok sersemletti. Onca tantana, kalp kırıklığı, nispet 14 ay içinmiş...

Karşı tarafı çatlatmak için yapılan diğer düğün ise Kıvılcım Ural ve Kaan Tangöze’den geldi. Yine Şeyma & Acun düğünündeki gibi damat sadece figüran, gelin eğlenmekten kopuyor. Başka bi’ kadını üzmek için yapılan düğün dernekten hayır gelmeyeceğini daha kaç kere söylemek lazım?

RAHAT BIRAK RIRI'MIZI

Valla şu Chris Brown’a gıcık olduğum kadar kendi ex’lerime gıcık olmuyorum. Kraliçemiz Rihanna’yı dövdükten sonra kendisini asla affedemiyorum. Yüzsüz, bi’ de hala kızın fotoğraflarına yorum yazıyor.

Sana mı kaldı Riri’yi seksi bulup övmek? Bu yüzsüzlüğü anlamıyorum. Neyse ki tek değilim, Chris’in Instagram yorumundan sonra Rihanna fanları adamı topa tuttu. Dünya yansa iki elimiz yakanda Chris.

MAKYAJ BAHANE

Gonca Vuslateri’yi ‘Hedefim Sensin’ filminin galasında görünce nazardan ekranı kıracaktım. Makyajı o kadar güzel yapılmış ki, “Ne makyajmış beee” dedim. E tabii tuval de boya kadar güzel... 80 yaşında kadın ruhuna da girebiliyor, bi’ anda minik serçe de olabiliyor. Ben YouTube’dan ‘Nasıl kontür yapılır’ videolarını izleyip palyaçoya dönmeye devam...

ÇARPIŞMA ÇARPMADI

24 Kasım 2018, Cumartesi 15:58

Gidenin ardından

Burç yorumcusu Egemen Töreli’nin trafik kazası sonucu ölümüyle tüm sevenleri şok olmuş olsa da beni şok eden daha başka bir durum var. Sosyal medya hesaplarından, onun ağzından cenazesini duyuran arkadaşları! Okuyunca kendime gelemedim. Belli ki şifre birilerinde var, o acı haliyle cenazeyi duyurmak istiyorlar ama gidenin ağzından yazmak nasıl bir mantık? Ne kadar ürkütücü, ne kadar garip görünüyor. Keşke bu dünyadan gittiğin an sosyal medya hesapların da anında kapansa! Hiç kimse karanlık dehlizlerime, DM kutularıma girsin istemem!

ŞAŞIRDIK MI HAYIR?

İzdivaç programlarıyla ünlenen Hanife’nin bir benzicide çalışıyor olması öyle bir sunuldu ki, sanırsın 170 filmde oynamış Yeşilçam oyuncusuna vefasızlık ediliyor. Allah aşkına bu gibi tiplerin ekranda kavga etmek dışındaki vasfı ne ki şaşıralım? Normal hayatına geri dönmüş, çalışıyor işte kız. Instagram’dan hasta eden çay reklamı bile alamamış olacak ki, normal insanlar gibi emek harcayıp para kazanıyor, aman ne şaşırtıcı!

DÜŞMEYE DOYAMADIĞIM DİPSİZ KUYU

TikTok Yeni popüler olan sosyal medya uygulaması TikTok batağına düştüm, bana yardım edin! Herkes o kadar mutlu, o kadar motive ki, kendi hayatını sorguluyor insan. Bir ülke bu kadar mı göbek atmaya meyilli olur, kadın erkek, genç yaşlı demeden herkes dans ediyor uygulamada! Şarkılar, klipler, danslar... O koskoca adamlar, bıyıklı bıyıklı abiler, amcalar şakır şakır göbek atıyor, aklın hayalin durur. Bu insanları bu kadar oynamaya motive eden şey nedir Allah aşkına bilen paylaşsın!

YORDUN BENİ

Neslişah Alkoçlar’ın kız kardeşi ile katıldığı davete giderken giydikleri yordu beni! Fendi markasının etkinliğine Fendi giyerek gitmesi hoş olsa da ceketten çıkan kollar, gündüz vakti yapılan ağır makyaj, pantolon paçasından görünmeye çalışan ayakkabılar insanı yoruyor. Gündüz gündüz daha ferah, daha Aslışah gibi fıkır fıkır olmasını beklerdim.

10 Kasım 2018, Cumartesi 05:00

Hande Ataizi Harvey Hanım diyeceksiniz!

Hande Ataizi’nin boşandığı eşi Benjamin Harvey’nin soyadını kullanmaya devam edebilmek için açtığı dava sonuçlanmış, kullanabilecekmiş. “Adamın soyadının bile mi peşine düştü? Yuh” desem de, “Ben izin veriyorum, sen kullan” demek mümkün olmadığından, kanun gereği sembolik de olsa bi’ dava açılması gerekiyormuş. Aralarındaki durumu bilemem tabii. Belki de vermek istemiyordu kim bilir! Hadi senelerdir o soyadıyla anılsa anlayacağım bu isteği. Ama Hande Ataizi adı zaten bir marka, sonundaki Harvey için bu çabaya gerek var mıydı?

ESTETİK GÜZELİ

Artık şu “Bilmem kimin eski hali şoka soktu” haberlerinden o kadar sıkıldım ki. Elinin altında imkanı olan yaptırıp güzelleşiyor arkadaş. “Oh! Yaptırmış, bambaşka biri olmuş” diye bakıyorum ben bu before-after fotoğraflarına. 2018 yılında estetiği kınamak hiç yakışıyor mu? Ben o fotoğraflara bakıp “Ne doktorlar, ne paralar var” deyip iç geçiriyorum. Neresinde hangi operasyon var, onu bulma oyunu oynuyorum kendi küçük dünyamda. Yalnız eskiden herkes amma yanaklıymış! Kimin eski fotoğrafları ortalığa dökülse ince kaş ve elma yanak fix!

ŞIK

KANATSIZ MELEK

Bu hafta en şık, hem kanatlı hem kanatsız meleğim Bella’yı seçiyorum. Bella, Victoria’s Secret defilesi öncesi ağır bi’ spor ve diyet kampında. Ama provalardan çıkarken bol kazağı üzerine bi’ kemer ve dizüstü çizmelerle nasıl da stil sahibi oluvermiş. Helal sana!

03 Kasım 2018, Cumartesi 05:00

Bir küçük YouTube meselesi

Bi’ benim bi’ de bizim apartmanın görevlisinin YouTube kanalı yok sanırım. Herkes ama herkes bir kanal açıyor. Bu hafta en az üç tanıdığımın kanalı yayına girdi. Kim sizi "Senden çok iyi youtuber olur, bu işten alır yürürsün, bak herkes açıyor" diye gazlıyorsa lütfen gazına gelmeyin. İçerikler çöp. Herkes yapıyor ben de yaparım diye sürüye dahil olunduğu o kadar belli ki. Ben bezdim zorla "Destek ol" diye darlayanlardan. İsminizi yayınlayacağım haftaya haberiniz olsun!

Süreyya Yalçın'dan para harcama dersleri

İhtişamlı hayatıyla sık sık gündeme gelen Süreyya Yalçın'ın artık Kardashian'lar tarzı bi’ TV programı yapmasını istiyorum.

Nasıl bi para varsa gündem ol ol bitmiyor. Burning Man'e gitmesi, Escobar'ın evinde hasta arkadaşını ağırlaması, kocasına doğum günü hediyesi olarak minik ve gerçek aslanlar alması, Miami’deki evine Türkiye'den dansöz, Küba’dan puro dağıtıcıları getirtmesi falan hoşuma gitti.

Bizim memlekette parası olan, ev arsa yatırımı yapmaktan başka bi’ vizyona sahip olmadığı için bu aşırıya kaçan savurganlığı an be an izlemek istiyorum. Şeyma Subaşı’nın profesör olduğu ‘para harcama dersi’ konusunda Süreyya Yalçın’ın da doçentlik alması gerektiğini düşünüyorum.

İşte Halloween ruhu!

Ülkemiz ve Halloween konseptiyle ilgili fikirlerimi geçen hafta söylemiştim. Korkunç olmak yerine kendine güldüren tiplerle doluydu ortalık, ama bu işi kotaran tek isim Eda Taşpınar oldu.