Ya senin ne hatan olabilir, gece 2'de 'Uyudun mu?' mesajı atmak dışında

AA

Geçtiğimiz hafta sonu Bodrum’daydım. İstanbul’daki canlı müzik trendi burayı da ele geçirmiş. En ünlü şarkıcısından en yeni yetmesine, sesine güvenen güvenmeyen sahnede. Repertuvar genellikle aynı. Bu trendin en kötü yanı herkesin her şarkıya eşlik etmesi! O sol el havaya kalkıp işaret parmağını yukarı sallamak suretiyle herkes birine nispette. Her çıkan şarkı “Aaa bu benim şarkım!” diye sahipleniliyor. Athena’nın ‘Kendi Yolumda’ şarkısı çıktığında delirip bet sesiyle bağıra bağıra “Benim güzel hatalarım var” diye şarkıya eşlik etmeyen insan yok. Ya senin ne hatan olabilir, gece 2’de “Uyudun mu?” mesajı atmak dışında? İki müzik dinleyeceğiz bütün gece bunların sesleri, sahneyi bastırıyor. Türkçe müzik trendi iyi oldu da, her şarkıya eşlik etme işi fena bozdu durumu.

ÇOCUKKEN BÜTÜN ÜNLÜLER BİRBİRİNİ TANIR SANIYORDUM

Sinem Kobal’ın 31 yaşına girdiği haberini alınca azıcık hüzünlendim. ‘Dadı’ dizisinin liseli Dilara Giritli’si olarak hayatımıza girdiği günler dün gibi aklımda. Kenan İmirzalıoğlu’nun sürpriz bir parti düzenlediği söyleniyor, bütün arkadaş çevresi toplanmış. Edis’ten Yasemin Özilhan’a, Burçin Terzioğlu’na tanıdığımız birçok kişi var. Çocukken bütün ünlüler birbirini tanır, sanıyordum, bu ekip de bunu kanıtlıyor. Partide paylaşılan fotoğraflarda dikkatimi çeken Sinem Kobal sabit, etrafındaki insanlar değişiyor. Aynı yerde, aynı koltukta, aynı pozda fotoğraflar.

DÖNER VİZYONU

Antalya’ya konser vermeye gelen Dua Lipa’nın kulisine et döner ve ayran istemesi haberinin vizyonsuzluk olarak verildiğini görünce bi döner ve ayran aşığı olarak çok üzüldüm. Belki işin aslı astarı yok ama dünyanın en güzel isteğini yapmış. Bak tavuk döner istese ya da dönerin yanına kola istese evet ben de kızabilirdim ama en iyi komboyu yapmış. Cüssesinden de anlayacağımız üzere baklavaya böreğe düşkün bir ablamız. O da döner ve ayranı aynı anda bitirebilmek gibi dengeler kurmaya çalışıyor mu yerken, içine turşu konulunca sinir krizi geçiriyor mu, pide mi dürüm mü istedi? Kafamda deli sorular...

BEBEĞE İSİM KOYMAK MÜHİM İŞ

Arda ve Aslıhan, doğacak çocuklarına Arda Hamza Turan ismini verecekmiş. Dede adı, aile büyüğü adı konulmasına alışkınız ama bu koca ismi koymak bana biraz garip geliyor. (Ne kıskancam be!) Bu zorlu isim macerasıyla başlayan hayatında Arda Hamza Turan bebeğe başarılar diliyorum.

ŞEHİR ŞIKI BURCU

Burcu Esmersoy’un AVM stiline göz atalım. Kuaförde saatler harcamak, mağaza gezmek, soluklanıp iki drink atmak için ideal bir kıyafet. Giymiş mis gibi keten takımını, yaz çantası kolunda, ayağında sandaletler... Ben de gündelik işlerimi hallederken böyle cici cici kombinler yapmak istiyorum ama kan ter içinde oradan oraya koştururken tayt ve beyaz atlet dışında hiçbir şeyle kendimi rahat hissedemiyorum.

KURDEŞEN DÖKTÜREN KOMBİN

Ceren Moray’ı çoook seviyorum ama bu kombin hiç olmuş mu allasen? Pilates yapması, sağlıklı beslenmesi, yabancı kocası, cool duruşu hep hoşuma gitmiştir, oyunculuğuna zaten lafım yok. Ama gel gör ki bu AVM kombini gözlerimi kanattı. Yaz kış hep üşüyen, “Ay klimayı kapatabilir miyiz? Sırtıma geliyor” diyen kızlar gibi 45 derece havada üzerinde bi kimono, içinde ayrı desen, belinde ayrı desen, o kalın kıyır kıyır kota baktıkça bile kurdeşen döküyorum. Bizim ünlüler AVM’ye giderken ne yapacaklarını bir türlü kestiremiyor. Rahat desen rahat değil, şık desen şık değil.

Sıradaki haber yükleniyor...