YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Erkeğin sertleşme sorununa tüm yollar denenmesine rağmen çözüm bulunamadıysa bu kez gündeme penis protezi gelir. Cinsel hayatta sorun çıkarmayan protezler sadece çok yaşlı olanlara ve el becerisi bulunmayanlara önerilmiyor...

[[HAFTAYA]]

SORU: Ameliyat başarısız olur mu?

Sertleşme sorunum var, ne yaptıysam çare olmadı. Mutluluk çubuğunun faydalı olacağını duydum. Bu cihaz nasıl çalışır? Nereden temin edilir? Ameliyat riskli midir? Ameliyatın başarısız olması ihtimali var mı?

CEVAP Kan dolumu ile sertleşmeyi sağlayan penisin içindeki esnek kılıflara bir şekilde kan gelip içinde yeterli süre kalamaz ise ve tüm tedavi yöntemlerine rağmen hastanın iktidarsızlık sorunu halledilemez ise son çare olarak penis protezi uygulamaktır. Son çare olmasına rağmen sonuçlarının büyük oranda yüz güldürücü olması, vücutta kullanılan birçok protezden farklı olarak kişinin istediğinde partnerine bile belli etmeden bedeninin tabii bir parçası olarak kullanabilmesi kısırlık derdinin en kötü ihtimal ile bile halledilebilir bir sorun olmasını sağlamaktadır.

Çocuk sahibi olunabilir

Bütün protez çeşitleri bir çift olarak penisin içindeki esnek kılıfların içine kısa bir ameliyatla yerleştirilir, uygun bir yere örneğin sünnet hattına getirilen ameliyat hattı iyileştikten sonra ancak bir doktor dikkatli muayene ile hastanın protezi olduğunu anlayabilir. Partneri veya çevresindekiler bu durumu kişi çıplakken, hatta cinsel faaliyet sırasında dahi anlayamazlar. Ameliyattan bir ay kadar sonra hasta protezini kullanarak başarı ile cinsel ilişkiye girebilir. Pompalı protezi olan kişi uygun zamanda penisinin veya torbasının belli bir yerine konulmuş olan mekanizmayı bir el hareketi ile aktive ettiğinde rezervuar kısmındaki sıvı aynı kanı taklit ederek penisin içindeki protezin içini doldurur, basınç ile penis uzar, genleşir ve sertleşerek cinsel ilişkiye hazır hale gelir. Bu durum kişiye herhangi bir ağrı veya rahatsızlık vermez, kişi ilişkiden haz alır ve boşalma normal olarak gerçekleşir, istenirse çocuk sahibi dahi olunabilir. İlişki sonlandığında yine bir el hareketi ile ilgili bölgeye dokunularak sıvının rezervuar kısmına geri dönmesi sağlanır, penis istirahat halindeki boyutlarına geri döner.

Çok yaşlılarda tercih edilmiyor

Protezi sadece son çare olarak tercih ediyoruz. Kontrolsüz şeker hastalığı gibi ameliyat sonrası iltihabı arttıracak durumu olanlara, alerjik bünyesi, ağır kalp hastalığı bulunanlara, çok ileri yaşta, el becerisi yetersiz olanlara vb. bu ameliyatı uygulamıyoruz. Tabii ki neticede bu da bir ameliyat ve her ameliyat gibi belli riskler mevcut. Bizim tercih ettiğimiz pompalı ve ileri teknolojili modeller 3500 dolar civarındadır. Bir teknik sorun çıkmadığı taktirde protezlerin belirli bir ömrü olmayıp yaşam boyu kullanılabilirler. Protez takılması için belirli bir alt ve üst yaş sınırı olmayıp, cinsel gelişimini tamamlayarak cinsel faaliyete başlayabilecek 18 yaş üstü gençlere ve 70’li yaşlarını dinç ve bilinçli yaşayanlara kadar geniş bir yaş gurubunda uygulanabilir. Ama geri dönüşü olmayan bir tercih olduğu ve son çare olarak tercih edilmesi gerektiği unutulmamalı, sadece alternatif olmayan hallerde ve hastanın kararlı istemiyle takılmalıdır.

Yazarlarımızdan

11 Ağustos 2020, Salı 07:01
11 Ağustos 2020, Salı 07:00
11 Ağustos 2020, Salı 07:01
11 Ağustos 2020, Salı 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder