Düzensizce ağrı olabilir

21 Ekim 2018, Pazar 05:00
AA

Erkek düzenli boşalmıyorsa meni kanallarındaki dolgunluğa bağlı testis ve kasık ağrısı çekebilir. Çözümü için gün aşırı, düzenli boşalmak gerekir. Buna rağmen ağrılar devam ediyorsa mutlaka bir üroloji uzmanına başvurulması iyi olur.

TESTİSLERİMDE AĞRI VAR

22 yaşındayım. 1 haftadır testislerimde ağrı var. Son günlerde penisimin ucunda da slaklık oluyor. Sanki meni gibi. Mastürbasyon yapmadığımda, rüyamda da boşalmıyorum. 15 gündür mastürbasyon yapmadım. Bundan kaynaklanabilir mi?

Düzenli boşalmayanlarda meni kanallarında dolgunluğa bağlı testis ve kasık ağrılarının olması gayet normaldir. Gün aşırı, düzenli boşalmak ile bu ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Buna rağmen ağrı geçmiyor ise mutlaka bir üroloji uzmanına başvurun.

HEP TUVALETE GİDİYORUM

20 yaşındayım. Sürekli tuvalete gitme ihtiyacı duyuyorum. Doktora da başvurdum. Doktor sorun olmadığını, endişelenmem gerektiğini söyledi. Ne yapmalıyım?

Gerektiğinden sık idrara çıkmak bazı ürolojik hastalıklardan, şeker hastalığından, fazla sıvı almaktan, bazı hormonal bozukluklardan ve bunun gibi birçok fiziksel sebepten olabileceği gibi psikolojik sebeplerden de görülebilir. Bir üroloji uzmanı sizi muayene edip gerekli tahlillerinizi yaptıktan sonra tedavi edecek veya yönlendirecektir.

İĞNE TEDAVİSİ NEDİR?

38 yaşındayım. Bir süredir iktidarsızlık sorunu yaşıyorum. İğne tedavisi diye bir yöntem duydum. İktidarsızlık için iğne tedavisi nedir ve kimlere uygulanıyor?

Eğer hasta vakuma cevap vermiyorsa penise iğne zerk etmek seçeneği gündeme geliyor. Bu yöntemde hasta cinsel ilişkiden 10 dakika önce yaptığı iğneyle sertleşmeyi sağlayacak ilaç veya ilaç karışımlarını penisine zerk eder. Ortalama başarı kullanılan ilaca bağlı olarak yüzde 65’tir. Penise iğne yapmak her hasta için kolay ve kabul edilebilir değil. Ayrıca iğne yapılması sırasında ağrıyla karşılaşılabilir. Kan hastalığı veya kanama problemi olan hastalar bu tedavi yöntemini kullanamazlar. Penise ilaç zerk etme yöntemiyle elde edilen sertliğin 4 saatten uzun sürmesi durumunda hemen bir sağlık kuruluşuna başvurulmalı. Çünkü peniste oksijensiz kalmaya bağlı hasar gelişebilir.


Sıradaki haber yükleniyor...