Düzensizlik ağrıya neden olur

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Erkekler düzenli boşalmıyorsa meni kanallarındaki dolgunluğa bağlı testis ve kasık ağrıları olabilir. Çözümü için gün aşırı, düzenli boşalmak gerekir. Ama buna rağmen ağrılar devam ediyorsa mutlaka bir üroloji uzmanına başvurulması gerekir

 SORU: 1 haftadır testislerimde ağrı var

20 yaşındayım. 1 haftadır testislerimde ağrı var. Bu ağrı akşam saatlerinde ortaya çıkıyor. Son günlerde penisimin ucunda da bir ıslaklık var. Sanki meni gibi. Ben mastürbasyon yapmadığımda, rüyamda da boşalmıyorum. Bundan kaynaklanabilir mi? CEVAP Düzenli boşalmayanlarda meni kanallarında dolgunluğa bağlı testis ve kasık ağrılarının olması gayet normaldir. Gün aşırı, düzenli boşalmak ile bu ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz. Buna rağmen ağrı geçmiyor ise mutlaka bir üroloji uzmanına başvurun.

[[HAFTAYA]]

SORU: Yeniden çocuk istiyoruz ama...

5 aylık evli kadınım. Eşimin sağ testisi, sol testisine oranla epey küçük. Eşimin daha önceki evliliğinden 3 çocuğu var. Yeniden çocuk istiyoruz. Bu durum herhangi bir sorun yaratır mı? CEVAP Testislerin büyüklüğü sperm üretimi hakkında bir miktar fikir verebilirse de çocuk sahibi olmak açısından daha net bir fikir sahibi olmak için mutlaka bu konuda uzman bir androloji laboratuarında sperm analizi yaptırmalısınız. Bir sperm tetkikinden anlamlı sonuç çıkabilmesi için a) Doğru hazırlanılması, b) Doğru verilmesi, c) Doğru çalışılması, d) Doğru raporlanması ve e) Doğru değerlendirilmesi gereklidir. Makine ile değil, özel eğitimli personel tarafından özen ile gerçekleştirilmesi gereken bu tetkik yukarıdaki maddelerin tek bir tanesinde dahi hata yapılması halinde çok yanıltıcı sonuçlar verebilir. Bu nedenle sadece güvendiğim laboratuvarların spermiyogram tetkiklerine yorum yapabilmekteyim.

SORU: Neden erken boşalıyorum?


24 yaşındayım. Cinsel ilişkiye girdiğim zaman eğer prezervatif kullanıyorsam erken boşalıyorum. Benim sorunum erken boşalma mı? CEVAP Herhangi bir sorununuz yok. Kondom kullanmaya devam edin. Zamanla tecrübeniz artıkça kendinizi daha iyi kontrol edebileceksiniz.

SORU: El ele bile tutuşsak sertleşme oluyor


17 yaşındayım. Sorunum kız arkadaşımla el ele tutuşurken bile penisimin hemen sertleşmesi. Bir cinsellik konusu açıldığında hemen sertleşme oluyor. Arkadaşlarımın hiç birinde böyle bir sorun yok. Acaba bende bir sorun mu var? CEVAP Bu durum tamamen normal, engelleyebileceğiniz bir durum olmadığı gibi bir hastalık da değil. Zaman içinde düzenli bir cinsel yaşama kavuşmanız ile bu sorun kendiliğinden ortadan kalkacak.

Yazarlarımızdan

06 Mayıs 2021, Perşembe 11:28
06 Mayıs 2021, Perşembe 07:02
06 Mayıs 2021, Perşembe 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder