YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tüm yollar denenmesine rağmen erkeğin iktidarsızlık sorunu çözülemiyorsa son çare olarak penis protezi gündeme geliyor. Protez 18 yaşından 70’li yaşlarını yaşayan, bilinçli ve dinç herkese uygulanıyor. Ağır kalp hastalarına önerilmiyor


SORU: Mutluluk çubuğu kimlere takılır?

57 yaşındayım ve mutluluk çubuğu hakkında bilgi istiyorum. Hangi yaş aralığında taktırılır?

CEVAP
Kan dolumu ile sertleşmeyi sağlayan penisin içindeki esnek kılıflara bir şekilde kan gelip içinde yeterli süre kalamaz ise ve tüm tedavi yöntemlerine rağmen hastanın iktidarsızlık sorunu halledilemez ise son çare penis protezi uygulamaktır. Kontrolsüz şeker hastalığı gibi ameliyat sonrası iltihabı arttıracak durumu , alerjik bünyesi, ağır kalp hastalığı ve çok ileri yaşta, el becerisi yetersiz olanlara vb. bu ameliyatı uygulamıyoruz. Tabii ki neticede bu da bir ameliyat ve her ameliyat gibi belli riskler mevcut. Ayrıca ileri teknoloji ürünü dahi olsa kullanılan protezlerde nadiren arızalar ortaya çıkarak değiştirme gereği duyulabiliyor. Tüm protez ameliyatları infeksiyon açısından riskli olup bu tip ameliyatlar uzman bir ekip tarafından bilinçli bir cerrahi ile ve uygun ortamlarda gerçekleştirilmelidir. Penis protezi ameliyatları özel sağlık sigortaları kapsamında olmayıp Emekli Sandığı tarafında sadece pompasız basit modeller için ödeme yapılmaktadır.

[[HAFTAYA]]

Hastanın kararı çok önemli

Bir teknik sorun çıkmadığı taktirde protezlerin belirli bir ömrü olmayıp yaşam boyu kullanılabilirler. Protez takılması için belirli bir alt ve üst yaş sınırı olmayıp cinsel gelişimini tamamlayarak cinsel faaliyete başlayabilecek 18 yaş üstü gençlere ve tercihen 70’li yaşlarını dinç ve bilinçli yaşayanlara kadar geniş bir yaş gurubunda uygulanabilir. Ama geri dönüşü olmayan bir tercih olduğu ve son çare olarak tercih edilmesi gerektiği unutulmamalı, sadece alternatif olmayan hallerde ve hastanın kararlı istemi ile takılmalıdır. Refah düzeyinin ve ileri yaşlardaki yaşam kalitesinin çok daha yüksek olduğu Amerika gibi ülkeler ile kıyaslandığında ülkemizde nispeten az uygulanan başarılı bir çözüm yöntemidir.

SORU: Rüyada boşalmıyorum sorun olur mu?

27 yaşındayım. Birçok kez cinsel deneyimim oldu. Çoğu zaman cinsel ilişkiye girmediğim ve mastürbasyon yapmadığım halde gece rüyada boşalma olmuyor. Şimdiye kadar hiç gece boşalması yaşamadım. Bu bir sorun mu?

CEVAP
Gece boşalmalarının olmaması bir hastalık veya sorun değildir. Her insanın kendi bünyesi kendi ihtiyaçlarına göre fonksiyon gösterir.

Yazarlarımızdan

15 Mayıs 2021, Cumartesi 16:43
15 Mayıs 2021, Cumartesi 10:49
15 Mayıs 2021, Cumartesi 09:17
15 Mayıs 2021, Cumartesi 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder