Yaş ve beklenti çok önemli

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Damar ve sinir sistemi hastalıkları ve kullanılan bazı ilaçlar, erkek genç olmasına rağmen sertleşme sorununa neden olabilir. Vakit kaybetmeden doktora başvurun. Doktor, yaş ve beklentinize göre tedavinizi planlar

SORU: Kimlerin prostatı büyür?

56 yaşındayım. Bir süre önce üroloğa gittiğimde bana prostatımın büyüdüğü söylendi. Prostat büyümesi nedir ve kimlerde görülür? CEVAP Prostatın büyümesi büyüyerek çevresinde bulunan idrar yolunu sıkılaştırması ve idrar yapmada zorluk oluşmasıdır. Bu hemen hemen herkeste normal olarak görülür. Sonuçta erkeklerin yüzde 10’u hayatlarının belirli bir döneminde prostatla ilgili bir sorundan dolayı ameliyat olurlar. Herhangi bir şekilde idrar yapmakta rahatsızlık hissedenlerin ise yüzde 30’u ameliyatlık haldedir.

[[HAFTAYA]]

SORU: Sertleşme olmuyor

37 yaşındayım. 2 yıldır sertleşme sorunu yaşıyorum. Doktora gittiğimde bana bir ilaç verdi. Onları kullanırken her şey normaldi. Ama şimdi yine sorun var. Hipertansiyonum var, yüksek kolesterol nedeniyle ilaç alıyorum. Ne yapmam gerekir? CEVAP Hastalıklarınız, bunlara bağlı gelişebilen damar ve sinir hastalıkları, hatta bu hastalıkların tedavisinde kullandığınız ilaçlar sertleşme zorluğuna neden olabilir. Gerekli tetkikler yapıldıktan sonra basitten zora doğru basamak basamak tedavi çeşitleri uygulanarak cinsel yaşama devam etmeniz sağlanabilecektir. Erkeklerdeki cinsel fonksiyon bozukluğu sorunlarının tamamına yakınını tedavi edebiliyoruz. Ama burada önemli olan en kolay, basit ve ekonomik yöntemi kullanarak hastanın beklediği sonucu almaktır. Sizin yaşınızdaki bir erkeğin cinsel yaşamdan beklentisinin 70’li yaşlara ulaşan ve benzer sorunları olan bir kişi ile farklılık göstereceği gerçeği gözardı edilmemelidir.

SORU: Penisimde çatlaklar var


2 aydır sertleşme olduğunda penisimde çatlaklar oluşuyor. Sünnet dikiş yerleri kabuklanıyor sonra geçiyor. Mantar mı? Mantarsa ne yapmalıyım? CEVAP Bahsettiğiniz durum cildi ilgilendiren bir sorun olduğundan üroloji uzmanına değil, cildiye uzmanına başvurmanız uygun olacaktır.

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder