Başka yol yok

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Deli Dumrul’un köprüsü gibi: - Geçenden 1 akçe, geçmeyenden döve döve 2 akçe. Şu meşhur oylama. Mecliste takılsaydı, halkoyu’na sunulacaktı. Daha beter. - Açık arayla “evet”. Yani hezimet. Düşündüler, taşındılar, dayak yiyip 2 akçe ödeyeceklerine, bari dayaktan kurtulup 1 akçe ödemeye karar verdiler. Akıllı adamlar.

*

Fakat ne yazık. “HDP’lileri siz yaktınız” suçlamasından kurtulamıyorlar. - Yahu hepi topu 20 oy verdik... Halbuki biz 130 kişiyiz. - Daha ne olsun, 20 oy lazımdı zaten... Hatta 10 oy bile verseniz yeterdi.

*

Görüyorsunuz ki yaranamıyorlar. Ne İsa’ya, ne Musa’ya. HDP diyor ki CHP’ye: - Hainler, 20 oy verip bizi sattınız. AK Parti de diyor ki CHP’ye: - Hainler, 100 oy karşı tarafa verip terörü desteklediniz. Yani kabak, CHP’nin başına patlıyor. Buyrun bakalım: Kırk katır mı, kırk satır mı?

*

Beri tarafta kongre... Binali Yıldırım, en geç bu gece, Başbakan olarak görevlendirilecek. Fakaat... Daha göreve başlamadan, ona hemen çamur sürmeye kalkanlar, Deli Dumrul’un Köprüsü’nden vazgeçip, kendilerine bir başka yol bulmalılar... Ne yazık ki... Başka da yol yok. - Döve döve 2 akçe. Tam 66 yıldır dayak yiyorlar. Yetmedi mi

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder