YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bir ülkenin ciddiyeti nereden anlaşılır? Bir sürü ölçü vardır. Ama bence en mühimi: “Kaç yılda bir seçim yaptığından” anlaşılır. İki yılda bir mi? Üç yılda bir mi? Dört veya beş yılda bir mi? Kaç yılda bir seçim?

*

Muhalefet, her gün erken seçim diyor. İktidar ise hayır vaktinde seçim diye yırtınıyor. Ne muhalefet ısrarından vazgeçiyor ne de iktidar direnmekten yoruluyor. İkisi de büyük enerji harcıyor.

- Yahu bırak, istediği kadar ‘erken seçim’ desinler, bari sen cevap verme. Hayır. Öbürü de ille cevap veriyor. Peki netice? Sıfır. Bu oyun 6 aydır devam ediyor. Ne 6 ayı? Kaç 6 ay? Ve her gün.

*

İşte, bayram seyran dinlemediler, dün yine erken seçim dediler. Dediler de ne oldu? Yarım saat sonra öbürleri tekzip etti.

......

Daha da komiği. Bu oyuna gazeteciler de dahil... Her gün muhalefete ve iktidara soruyorlar:

- Efendim seçim ne zaman?

Öyleyse ben de soruyorum:

- Bir ülkenin ciddiyeti nereden anlaşılır?

Yanarım

Öztürk Yılmaz’ın söylediklerini hayretle okudum ve dinledim. 15 Temmuz gecesi, malum zevat, işin rengi belli olduktan sonra kınamışlar darbeyi. 5 saat sonra kınamakla 5 yıl sonra kınamak arasında bir fark yoktur. Bu adamlar, bu ülkede hâlâ siyaset yapabiliyorlar ya ben sadece ona yanarım.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

20 Eylül 2021, Pazartesi 11:11
20 Eylül 2021, Pazartesi 07:27
20 Eylül 2021, Pazartesi 07:23
Sıradaki haber yükleniyor...
holder