Bayramlık

03 Temmuz 2016, Pazar 16:00
AA

Tatilcilere “dikkatli araba kullanın” demeye artık utanıyorum. Kim dinler? Bu sebeple, nasihat vermekten bir süre vazgeçtim. Onlara iyi yolculuklar. Dönelim biz kendi işimize.

*

Dokunulmazlıkları kalkan milletvekillerine, ifade vermeleri için davetiye gönderiliyor ya... O davetiyelerde gerekirse “zorla getirilirler” ibaresi kaldırılmış. İyi edilmiş. Ama yerine hangi ibare konmuş onu bilmiyorum.

*

Mesela... Çağırıyorsunuz. Adam diyor ki: - Gelmiyorum. - Yahu gel, ifade ver. - Gelmiyorum. Öyleyse, gıyabında mahkeme. Gıyabında karar. Anlaşıldı.

*

Lakin, anlaşılmayan nokta şu: Diyelim ki adam mahkum oldu. Temyiz de onayladı. Ve sıra (Allah korusun) infaz’a geldi. Çağırıyorsun: - Gel, cezaevine gir. Cevabı bellidir: - Gelmiyorum. - Yahu gel, cezanı çek. - Gelmiyorum. Nasıl getireceksin? Zorla mı? Sürükleye sürükleye mi? E yine aynı manzara doğmayacak mı?

*

Vallahi iyi bir yol bulmuşlar. Devlet Baba’nın elini kolunu bağlamışlar. Sen istediğin kadar bağır dur: - Baba, bir hırsız yakaladım. - Getir oğlum. - Gelmiyor. - Bırak gitsin. - Gitmiyor. Velhasıl, demokrasi ne güzel şey... Çare hiç tükenmiyor.

Sıradaki haber yükleniyor...