YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bürokrasi durdu. Devlet çarkı işlemiyor. Herkes beklemede: - Du bakali nolcek? Güneydoğu sınırımızda da felaket var. Ankara hâlâ düşünüyor. Kimse burnundan kıl aldırtmıyor

 *

Daha durun. Koalisyon müzakereleri başlasın, hiç hesapta olmayan kimbilir ne anlaşmazlıklar göreceğiz. Peki, yeni bir seçim, bu kördüğümü çözer mi, o da meçhul.

*

Gayet net olarak görebildiğimiz sadece iki şey var: Birincisi... Koalisyona girmeye en istekli partinin CHP olduğu. İkincisi... Koalisyona asla girmeyecek olan partinin MHP olduğu. Gerisi bilinmiyor. HDP yine bir derece. Ama AK Parti, hiç bilinmiyor.

[[HAFTAYA]]

*

Azınlık Hükümeti denen modeli de matah bir şey zannetmeyin. Davul sizin boynunuzda, tokmak başkasında. 1980’deki Azınlık Hükümeti’ni hatırlar mısınız? Demirel’in burnundan geldi. Dışardan kerhen destekleyen parti, hergün bir problem çıkardı.

* Öyleyse ne yapmalı? Açılmayan sandık kalmadığına göre, partiler, şapkayı önlerine koyup düşünmeli. Ama önce herbiri birer adım geri çekilmeli. Ricat değildir bu. Bilakis, ileri’ye daha iyi zıplamak için bir hazırlıktır. Kim ne kaybeder?

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

16 Ekim 2021, Cumartesi 08:20
Sıradaki haber yükleniyor...
holder