Bir de bu var

05 Kasım 2018, Pazartesi 05:01
AA

Belki eğrisi doğrusuna geldi. Yerel ittifaktan vazgeçen partiler - bence - iyi yaptı. Yerel seçimlerde ittifak hem zordur hem de anlamsızdır. Haa, oynamak için değil de oynatmamak için sahaya çıkıyorsan, o başka... Ama bunun dışında ittifak’tan murat ne ola ki? Yöre halkına yansıyacak olan nedir ki? Hiç. Puan cetvelinde iki puan yukarı çıkmışsın, üç puan aşağı inmişsin, ne fark eder ki?

Mehmet Özhaseki ne diyor? - Şaşıracağınız adayları göreceksiniz. Türk seçmeni zaten bütün partilerden bunu bekliyor. 60 model Belediyecilik bitmiştir. “Odunu aday göstersem kazanır” devri kapanmıştır. Partisine veya liderinin gölgesine sığınan değil, liyakatı herkesçe bilinen, saygın adayların devrindeyiz.

Çünkü artık belediyeler, çağdaş uygarlığın odak noktaları haline geldiler. Öyle ki, partilerini bile sırtlarında taşıyacak kadar öne fırlayıp, yepyeni ufuklara açıldılar. İşte... Türkiye’de çıta yükseldikçe belediyecilik de yüceliyor. Ya da belediyecilik yüceldikçe, Türkiye yükseliyor.

6 Kasım

Yarın Amerika’da seçim var. Onlar için çok önemli ama çok önemli dedikleri seçime, katılım oranını göreceksiniz... Yazınız bir kenara... Sandığa gidecek olanlar yüzde 60’ı bile bulamaz. Niye acaba? Oralarda dağdaki çobanların mı oy kullanma hakkı yok ya da - her yerde olduğu gibi - aydınlar mı burunlarından kıl aldırtmıyor? Buyurun bakalım.

Muaf mı?

Sanki lütfediyor... ABD, İran’a uyguladığı yaptırımlardan bizi muaf tutmasaydı ne olacaktı? Türkiye kuzu kuzu itaat edip İran doğalgazından vaz mı geçecekti? Hayır. Bunu bildiği için ABD lütuf yapmamış, bizi kerhen muaf tutmuştur.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.