Bu ikinci...

08 Mart 2015, Pazar 05:41
AA

Cumhurbaşkanlığı yaptıktan sonra tekrar siyasete dönüp milletvekili olan var mı? Var. 1 kişi var

[[HAFTAYA]]

- Merhum İsmet İnönü.

?

Şimdi Abdullah Gül, eğer adaylığını koyarsa, İsmet Paşa’dan sonra “ikinci örnek” olacak. Başbakan da olsa aynı.

?

Abdullah Gül’e belki nezaketen “Meclis Başkanlığı” önerecekler. Belki değil, muhakkak. Haddim olmayarak derim ki: - Sakın kabul etmesin. Çünkü Meclis Başkanlığı ve Başkanlık Divanı, artık her türlü hakarete maruz kalınacak bir kurum haline gelmiştir. Kürsü dokunulmazlığı nasıl zedelendiyse, Başkanlık Makamı da o derece hırpalanmıştır.

?

Abdullah Gül, eğer siyasete dönmek istiyorsa dönsün, Düz Milletvekili olsun, saygınlığı vardır, kimse ona kusur etmez. Ama Meclis Başkanı olursa, kimlere ve ne şekilde muhatap kalacağını bir düşünsün.

?

Unutmadan... Bir nokta daha... “Davete bile gerek yok” demek olmaz. Bilakis. - Davet gerekir. Kabul eder veya etmez. O başka. Ama eski bir Cumhurbaşkanı’nın “beni milletvekili yapın” diye kapıyı çalması, yakışık alır mı?

8 Mart

Asıl Dünya Erkekler Günü olmalıydı ki, bari senede 1 gün oturup erkekliğimize ağlayalım. Erkek dediğin önce adam olabilseydi, Kadınlar Günü’ne gerek mi kalırdı?

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.