Bu kadarı yeter

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Çok uzatmadık mı? Joe Biden’a, soykırımla ilgili gereken cevap, bir kere verilirdi, yeterdi. Gülle gibi ağır lafları her gece her vesileyle televizyonlarda tekrarlamak, bence meseleye hafiflik getirebilir.

- Tıpkı Amerikalıların getirdiği gibi.

Amerikalılar bu meseleyi zaten hafifletmişlerdir. Her yıl aynı tarihte, “söylesem mi söylemesem mi” diye papatya falı açtıkları bir konu, ciddiyetini nasıl muhafaza eder? Hele yıllarca yok sayılan bir nesne, bu yıl birdenbire nasıl var olur? 14 Haziran’daki NATO Zirvesi’nde bunu Joe Biden’a sorsak bile kime ne fayda getirir?

Dünyada artık devlet adamı yetişmiyor deyince yadırgıyorsunuz. Siz söyleyin. Yetişiyor mu ki? Kıbrıs dahil Barış Müzakereleri’ne bakın. Her seferinde daha başlamadan bitiyor. Çünkü yeni bir laf yok. Yeni bir öneri, yeni bir buluş yok. Masanın etrafı hep “YPG bize mi saldıracak” mantığındaki kof ve ezberci adamlarla dolu. Bunlardan biri geçen gün ne dedi?

- S-400’leri aldınız ama kullanamadınız. Bir saldırı oldu da mı kullanamadık? İşte, muhataplarımızın çapı bu? Joe Biden belki de dünya liderlerinin içinde en münevver olanı. Gerisini siz hesap edin.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

12 Mayıs 2021, Çarşamba 19:01
12 Mayıs 2021, Çarşamba 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder