Buna ad bulamadım

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Beş yüz gündür evlatlarının yolunu bekleyen gözü yaşlı annelerle, bir de alay ediyor milletin vekili Erol Katırcıoğlu... Önlerinden geçerken zafer işareti yapıp (neyin zaferiyse) HDP İl Binası’na giriyor. “Buna ne yazılır, ne söylenir” diye düşündüm, vallaha laf bulamadım. Kariyer sahibi koskoca bir akademisyene hakaret etmek istemediğim için de aczimi kabullendim ve vazgeçtim. Yazmıyorum... Başka şey konuşalım.

Doyum olmaz

Bir başka profesör de (Özgür Demirtaş) nereden icap ettiyse:

- Futbol karın doyurmaz dedi. Dedi ama ne yapayım, müzik de karın doyurmaz, sinema, tiyatro, hele opera ve bale hiç doyurmaz. Daha da bir sürü şey. Bunların hepsini tedavülden kaldıralım mı?

......

Gerçi profesöre ait sözlerin tamamını okumadım ama zorlama bir yorum olduğu anlaşılıyor. Keşke, konuyu biraz açsaydı... Mesela dünyada neler karın doyurur, neler doyurmaz’ı küçük bir liste halinde sunsaydı. En çok merak ettiğim de ekonomi denen bilim dalı, karın doyurur mu doyurmaz mı? Doyurursa hani nerede?

Abajur

Ozan Güven davasında “suça adı karışan abajur”un mahkemeye celbine karar verildi. Eğer abajur tıpış tıpış gelmezse, polis zoruyla getirilecek.

Reklamlar gibi

Kadın’a şiddet’i kınamaktan yorulduk, bîtap düştük ama saldırıya uğrayan kadınlar, televizyona çıkıp nasıl dayak yediklerini ballandıra ballandıra anlatmaktan usanmadılar. Yapmayın hanımlar. Bu magandaları yeni yeni suçlara özendirmeyin. Reklamları kesin artık.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

15 Nisan 2021, Perşembe 07:00
15 Nisan 2021, Perşembe 07:00
15 Nisan 2021, Perşembe 07:00
Sıradaki haber yükleniyor...
holder