Bunlara dikkat

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kaç gündür seviniyoruz. HDP, Bölge Partisi olmaktan çıkıp bir Türkiye Partisi oluyor diye. Darısı CHP’nin başına. O da Sahil Partisi olmaktan çıkıp, dağların, ovaların, tarlaların, yaylaların, göllerin, nehirlerin, velhasıl 780 bin km karelik bu bereketli toprakların Türkiye Partisi olur inşallah.

*

[[HAFTAYA]]

Kılıçdaroğlu, partideki muhalifler için “bunlar CHP’li değil” diyor. Güzel kardeşim, Kemal Anadolları, Şahin Mengüleri, Önder Savları, Onur Öymenleri, daha da bir dizi CHP’liyi dışlarken, sana bunları söyledik, dışardan gazel okumayın dedin... Buyur şimdi içerden gazel okuyorlar, ne kızıyorsun.

*

Anlaşılıyor ki Erdoğan “parti’yi tanzim edip” yukarıya öyle çıkmak istiyor. Hatırlar mısınız? Demirel, böyle yapmadıydı. Arkasına bile bakmadan yürüdü gitti. E sonra? Kongrede her önüne gelen aday oldu. Hepsi de “Demirel’den icazet aldım” diyerek döküldü ortalara. Derken... Tansu Çiller icazetsiz olarak koydu adaylığını, tek başına, sildi süpürdü. (Demirel’e rağmen) Bu “rağmen” lafına Demirel çok kızdı... Nitekim intikamı acı oldu. Her neyse. Şimdi Erdoğan’ın titizliği bu yüzdendir. Tecrübe işte... Partiyi dizayn edip öyle çıkacak köşke.

*

Şükürler olsun. 50 parçaya da bölünebilirdik, bari iki parçaya bölündük... Erdoğan’ın sayesinde... Zira öyle bir antitayyip blok oluşturmayı başardı ki... Biraraya gelmesi mümkün olmayan insanları öyle bir birleştirip karşısına aldı ki. Bizi parçalanmaktan kurtarıp sadece iki parçaya ayırdı. Daha ne olsun?

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

19 Nisan 2021, Pazartesi 07:38
19 Nisan 2021, Pazartesi 07:34
19 Nisan 2021, Pazartesi 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder