Çocuk savaşçı

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dünyanın en büyük yüzsüzlüğü, yine ABD’ye nasip oldu. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın yayınladığı “İnsan Ticareti” raporunda, Türkiye, “Çocuk Savaşçı” kurumunu destekleyen sabıkalı bir ülke olarak gösteriliyor. Gösteren kim, bir daha söyleyeyim: ABD Dışişleri. Yani, dış kapının mandalı.

*

Ona öyle demezler. ABD’yi bir de ben sınıflandırayım da görsünler.

- Dünyanın en yüzsüz devleti kim? En yalancı, en iftiracı, en pişkin, en utanmaz, en arlanmaz... Kim? Kim? Kim?

- Dünyanın en güvenilmez devleti kim?.. En güvenilmez diplomatları, siyasetçileri kim? Ne kolay soru: Çabuk cevap verin, kim?

- Dünyanın en eli kanlı katili kim? En işgalci, en istilacı, en sömürücü, en insafsız, en vicdansız... Söyleyin kim? Kim? Kim?

........

Tamam anlaşılmıştır. Bu soruları bilemeyecek insan yoktur.

*

Söylemeye lüzum var mı? Türkler, Kurtuluş Savaşı’nda bile çocukların üstüne kapanmış, müstesna bir millettir. Çocuk - anne - baba - aile ilişkisi Türklerden daha kuvvetli bir ülke yoktur. Bizim ülkemizde çocuklar 70 yaşına da gelse, anne babanın gözünde hâlâ çocuktur... Ölene kadar bizde şefkat bitmez. Ayrıca da, dünya çocuklarına Çocuk Bayramı armağan eden bir lider, dünyanın başka ülkesinde çıkmaz.

*

ABD için yukarıda yazdıklarımı çirkin ve abartılı bulabilirsiniz. Ama içlerinde iftira bulamazsınız. Nasıl canım yandıysa, ben de Amerikalı’nın canını yakmak istedim. Oh, biraz rahatladım. Joe Biden kusura bakmasın, kendi Dışişleri Bakanlığı bizler için nasıl dış kapının mandalı’ysa, ben de iç mandalı’yım. Üstünde durmayıp boş versin.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder