Değer mi hiç?

07 Mart 2017, Salı 05:00
AA
İçlerinde en patavatsız, Avusturya çıktı. Türk siyasetçilerine konulan ambargoların, AB çapında genişletilmesini önerdi:

Tercümesi şudur:

Bize karşı duyduğu nefrete, koskoca AB’yi alet etmek istedi.

Avusturya zaten budur.

Şike ustasıdır.Peki AB nedir?

- Siyasi bir parti mi?

- Dini bir örgüt mü?

- Bir terör kulübü mü?

Şüphesiz hiçbiri değil.

Fakat Avusturya’nın önerisiyle, AB’ye “her kalıba uygun” bir hafiflik atfedilmiştir.

Oysa hafiflik, AB’nin tüzel kişiliğinden kaynaklanmıyor. Avrupa’nın çapsız politikacılarından kaynaklanıyor.Gerçi Avrupa meydanları, Avrupa mekânları, yabancı siyasetçilerin propaganda alanları değildir. Kabul.

Fakat oralarda milyonlarca Türk yaşıyor. Burada ise önemli bir sistem değişikliği için önemli bir referandum yapılmaktadır. Zırt pırt her gün yapılmıyor ki bu... Özel bir durum.

Kaldı ki, EVET’le Hayır arasında, Avrupa açıkça taraf tuttuğunu belli ediyor.Bereket Türk muhalefeti, sağlam duruyor. Kendi lehine de olsa, bu yabancı hakemi bir avantaj olarak kabul etmiyor ve reddediyor.Devlet Bahçeli’nin de bu konudaki delikanlı tavrını pek beğendim. Ve bekledim ki, Bahçeli’den sonra Kılıçdaroğlu da çıksın:

- “Ben de varım” desin.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.