Dönüş

04 Aralık 2016, Pazar 16:00
AA
Elimde bir anket yok. Ama CHP oylarında bir hareketlenme seziyorum. Herhalde üsluptan kaynaklanmıyor. Üslup 6 yıldır aynı üslup... Bence HDP tabanından CHP’ye kayış var. Onlar zaten emanet oylardı. Anlaşılan, herkes kendi köyüne dönüyor... HDP de aslına rücu ediyor.

Slogan

Gittiği yerlerde Kemal Kılıçdaroğlu’na “Başbakan Kemal” diye slogan atıyorlar. Dün de Adana mitinginde epey bağırdılar: - Başbakan Kemal. Ha gayret. Diye diye onu Başbakan yapacaklar ama ne aksilik, bu defa da “Başbakanlık” makamı feshediliyor.

İçişleri

Gelmiş geçmiş hiçbir İçişleri Bakanı’na, sanırım şööyle keyifle bir uyku nasip olmamıştır. Gerçi her Bakanlık zordur ama İçişleri tam bir ömür törpüsü... Olaysız geçen tek dakikamız yok. Süleyman Soylu’nun Allah yardımcısı olsun.

Yaş haddi

Partili Cumhurbaşkanı için alt sınır yine 40 yaş. Ama üst sınır yok. 80 yaş, 85 yaş, belki 90 yaş. Hepsi mümkün. Allah uzun ömürler versin. Ne var ki, bu ülkede, 65 yaş üstündekilerin akli dengesi için bazen rapor bile istenmiştir. Deli miyiz biz?

Tuğrul Kihtir

Hem Tarih Araştırmacısı hem Plastik Cerrah... İkisini de başarıyla yürütüyor. Son kitabı: “Balkanların Osmanlı Tarihi.” 1352-1913 döneminin çok yönlü bir analizi bu. Tavsiye ederim.

Ve futbol

Vakit geçiren kalecinin sarı kart gördüğünü hep biliriz. Fakat aynı kalecinin, yine vakit geçirdiği için ikinci sarı kart’tan oyundışı kaldığını göreniniz var mı?

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.