Rauf Tamer Emrivâki
HABERİ PAYLAŞ

Emrivâki

Masadaki figüranlar ister onay versin, ister vermesin... Kılıçdarzâde Kemal Bey, atı alıp Üsküdar’ı geçti... Ya da geçmek üzere... Adaylık, başka nasıl ilan edilir?

*

Kaftancıoğlu dahil, herkes, her şey teferruat... Ne varsa, kim varsa Kemal Bey hepsini kullanıyor. İl başkanına verilen cezayı güya protesto maksadıyla tertiplenen mitingde, Atatürk’e bile yer yoktu. Sadece ben vardı... Ben ben ben.

*

Aklına koymuş bir kere. İlle bu Devlet’in başına geçecek. Hangi Devlet bu? - Katil Devlet mi? - Yoo, Devlet katil değil, seri katil.

*

Bu lafı onayladığına göre, bu laf artık Kaftancıoğlu’nun patentinden çıkmış, Kılıçdarzâde’nin alnına yapışıp kalmıştır. İster baş olsun ister ayak, bu laf onu ömür boyu takip edecek ve sürekli yüzüne çarpılacaktır. Bu lafın tevil yolu da yoktur. İnanmazsanız Akşener’e sorun.

*

Her ne ise... Biz işimize bakalım. Nihayet “yıpranmamış” bir aday bulduk ya, Allah’a şükür... Özü sözü doğru, hayatında hiç yalan söylememiş, gayet sâkin ve terbiyeli, sesini bile hiç yükseltmemiş, sevgi ve şefkat dolu, üstelik Kuvayı Milliyeci bu aday, Millet İttifakı’na hayırlı olsun.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder