En kolayı...

30 Eylül 2014, Salı 05:00
AA

Bana adamın adını söyleyin, Suriye Politikası hakkında ne düşündüğünü, ondan evvel söyleyeyim size. İsime de ihtiyaç yok. Televizyona hiç bakmadan sesinden tanırım zaten. Her biri uzman.

[[HAFTAYA]]

*

Peki, ne düşünüyorlar? Düşünüyorlar, zira düşünce özgürlükleri var... Lakin hepsi ipotek altında... Yani Tayyip Düşmanlığı tarafından rehin alınmış... O ne derse, ne demişse tersini savunuyorlar. Gerekirse de tersinin tersini... Bir tanecik de değişik bir ses çıkmaz mı canım? Hayır. Çıkmıyor. Koskoca adamlar.

*

Ucunda savaş ihtimali bile olan bu kadar hayatî bir konu, böyle mi tartışılır? Yarınlarımızı etkileyecek olan bu kadar mühim bir gündem, böyle mi konuşulur? On gün önce ayrı, on gün sonra farklı görüş, neye göre değişir? Tek ölçü Tayyip bey midir? Ona bakarak mı yön tayin edilecektir? O güneye gidiyorsa, sizin rotanız kuzeye mi çevrilecektir? Ne biçim aydınlarsınız? Özgün bir teziniz, bağımsız bir pusulanız yok mu sizin?

*

Şimdi söyleyin bakalım. - Bu IŞİD terör örgütü müdür, yoksa Hayır Derneği falan mı? - Tayyip Bey ne diyor? - Hayır Derneği’dir diyor. - Tamam öyleyse, ben de öbürüdür diyorum. İşte bu kadar.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.