Gökten taş yağsa

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kim yaptı? - Devlet yaptı. Dört Ayaklı Minare’yi, Ziya Gökalp Müzesi’ni devlet tahrip etti. Tahir Elçi’yi devlet öldürttü. Ankara Garı önündeki patlama da devletin marifeti. Hep devlet, hep devlet.

*

Figen Yüksekdağ zarif bir kadın. “Kurşunlu Camii’ni Devlet yukardan bombaladı” demiyor. Ya ne diyor? - Helikopteri uçağı olan birileri bombalamıştır.

Bu arada Yüksekdağ’a geçmiş olsun. Ameliyatı kim yaptıysa çok başarılı. Onu da devlet yapmadı ya. Ve Çağrışımlar - Siz hep Osmaniye Osmaniye diyorsunuz, başka bir il bilmez misiniz?

(İllerin günahı ne) ......... - Siz hep Akşener Akşener diyorsunuz, böyle giderse ismi fena halde çizilir. (Herşeyde hayır var) ......... - Siz hep Türkeş Türkeş diyorsunuz, Tuğrul Bey arkadaşınız mı? (Sizi ilgilendirmez. Siz soruma cevap verin veya vermeyin.) ......... - Siz hep Sinan Oğan Sinan Oğan diyorsunuz, başka sorunuz yok mu? (Yok... Sözün bittiği yerdeyiz.)

*

Küçük bir notum var. Meral Akşener’e. Çünkü dedi ki bir söyleşide: - Ya Babaanne olacağım, ya Başbakan. Yapma bacım yahu. Tansu Çiller’in izinden gitmeye mecbur musun? ......... Birşey daha söyledi Akşener: - Önce kadınım, sonra politikacı. Hah... Yakın arkadaşları da hatırlarlar inşallah... Önce erkek, sonra politikacı olduklarını.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

Sıradaki haber yükleniyor...
holder