YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

“- Hükümetten ziyade muhalefet eleştiriliyor.” Doğru. Muhalefete muhalefet diye geniş bir cephe var. Ve şimdiye kadar görülmemiş bir hiddet sergiliyor.

*

Neden böyle? Nereden çıktı bu oluşum? Ve nasıl kurumlaştı?

- Adeta bir siyasi parti gibi. Ama bağımsız ve bağlantısız bir parti gibi.

*

Çünkü mevcut muhalefet, kutsal değerlerde büyük bir kitleyi tatmin edemedi... Milli ve manevi konularda çok pasif kaldı. Öyle ki... Türkiye’ye kim kumpas kuruyorsa, gitti, onun yanında yer aldı.

*

Pardon... Yer aldı diyemem. Ama o izlenimi verdi. Çünkü -en azından- ağzını açıp kınamadı... Tek laf etmedi. Darbe teşebbüsünü bile tiyatroya indirgedi... Türkiye’de can ve mal güvenliği olmadığını ilan edip durdu. Hâlâ da buna devam ediyor. Meclis’te tezkereye hayır demekle kalmadı, evet diyenlere cumhuriyet düşmanı damgası vurdu.

*

Saymakla bitmez. Siyasal muhalefet, Türk insanını, hele milliyetçi, muhafazakar kitleyi incitecek ne varsa, hepsini yaptı. Ayrıca, Atatürk aşıklarını da üzecek davranışlarda bulundu.

*

İşte, muhalefete muhalefet böyle doğdu, yeşerdi, büyüdü. Daha ne olsun? Ana muhalefet, teröristle fotoğrafını gördüğümüz o milletvekili hakkında bile fikrini söyleyemiyor. Rehin alınmış gibi bir hali var.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

20 Ocak 2022, Perşembe 07:01
20 Ocak 2022, Perşembe 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder