Kapak olsun

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
  • Ermenistan, her şeyden önce kendi halkını kandırdı. Hezimete uğradığı halde zafer kazanıyor havasını yaydı.
  • Halbuki ateşkes için adeta yalvarıyordu.
  • Rusya’nın torpiliyle sonunda ateşkes’i sağladı ama daha birinci dakikada ihlal etti.
  • İhlal ettiği gibi bir de Azerbaycan’ın ihlal ettiğini söyledi.

...... 

Türk tarafına atfen neler uydurduğuna girmiyorum. İşgalcilik de şöyle dursun... Ama bu kadar çok yalanı on güne sığdırdığına göre 100 yıllık soykırım masalı, başta Fransa, Amerika, Kanada olmak üzere, şimdi dünyaya kapak olsun.

Siyasi gündem

Erken seçim bitti, şimdi Ara Seçim geldi gündeme... Bakın bu güzel işte. Meclis’teki boş iskemleleri doldurmak için (ki çoğu HDP’ye aittir) kısmi bir seçim... - Kaç iskemle boşalmalı ki? Mühim değil. Rakam eksikse, HDP’li 3-5 milletvekili istifa eder, CHP de Meclis’teki oylamada destek verir... Sonra da buyrun sandığa.

Kolay gibi geliyor, değil mi? Bin türlü engelleme yolu var ama bütün engeller aşıldı diyelim. Ve sahiden kitabına uygun bir şekilde Ara Seçim şartları doğdu diyelim. Hemen Ecevit’i hatırladım. 22 senatör ve 5 milletvekili için (bej bej bej) heyecanla Ara Seçim’e gitmiş ve hezimete uğramıştı. CHP’nin sonu oldu (1979).

Belki şimdi öyle olmaz. Ama siyasetçilere yasayı çok iyi okumalarını tavsiye ederim. 600 kişilik Meclis’te seçim kararı nasıl alınacağı gayet açık biçimde yazılmıştır. Üst tarafı zorlamadır. Dahası... Maceradır. Dikkat ve enerjilerini oraya harcayacaklarına, yeni bir seçim yasası’yla yeni bir siyasi partiler yasası’na odaklanmaları, demokrasi için daha faydalı olacaktır.

Dil Yâresi 

“Neden başınızı öne eğdiniz?” Hım... Demek ki siz, paranın esirisiniz.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

26 Kasım 2020, Perşembe 10:10
26 Kasım 2020, Perşembe 09:49
26 Kasım 2020, Perşembe 09:43
26 Kasım 2020, Perşembe 09:39
Sıradaki haber yükleniyor...
holder