Karikatür gibi

YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Demokrat Amca, bilmiyorum hangi yetkiyi kullanarak AB’yle konuşmuş ve söz almış. Mültecileri Suriye’ye geri yollayacakmış ama önce suyunu, elektriğini, yolunu, evini, okulunu, hastanesini, çarşı pazarını, hepsini kurup öyle yollayacakmış.... Onun güzel hatırı için AB bütün bunlara “Peki” demiş.

*

Geriye iş ve aş kalıyor. Ona da çare bulmuş. Türk iş insanlarına diyecekmiş ki “Şimdi gidin, Suriye’de birer fabrika kurun.” Yaa efendim... “Beşli çete” dediği müteahhitler dahil, bütün iş insanları, Demokrat Amca’nın güzel hatırı için Suriye’yi fabrikalarla donatacakmış. Vallaha karikatür gibi.

Taciz/tecavüz 

Güney illerimize Suriye’den sürekli roket atılıyor. “Yurtta sulh” diyerek buna katlanacak mıyız, yoksa gereğini yapacak mıyız? İktidarın ne düşündüğünü biliyoruz ama muhalefet ne düşünüyor acaba? Bir tavsiyesi var mı? Daha doğrusu, onu ilgilendiren bir yanı var mı?

*

Rusya’yı bilmem ama Amerika verdiği sözü tutmadı. Suriye’deki o terör mıntıkası aynen yerinde duruyor. “Yurtta sulh” diyerek sineye çekecek miyiz, yoksa eşkıyaya haddini bildirecek miyiz? İktidarın niyetini ve kararını biliyoruz ama muhalefet ne düşünüyor acaba? Bir tavsiyesi var mı? Daha doğrusu onu ilgilendiren bir yanı var mı? Rahatsız etmiyoruz ya...

# Duvar yazısı 

İmamoğlu, yurt gezilerine devam edecek. Ara sıra İstanbul’a da uğrar inşallah.

SON YAZILARI

TÜM YAZILARI

Yazarlarımızdan

27 Kasım 2021, Cumartesi 08:07
27 Kasım 2021, Cumartesi 07:01
Sıradaki haber yükleniyor...
holder